Wiadomości z Zabrza

Wkrótce – wodewil kresowy „Tutaj się urodziłam”

  • Dodano: 2024-01-11 08:30, aktualizacja: 2024-01-11 08:39

Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, Teatr Nowy w Zabrzu oraz zabrzański oddział Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów zapraszają do Teatru Nowego w Zabrzu na kresowy wodewil pt. "Tutaj się urodziłam” w wykonaniu zespołu teatralno-muzycznego "Chawira" z Krakowa. Scenariusz i reżyseria oraz opracowanie muzyczne: Karol Wróblewski.

Zaproszenie na Kresowy Wodewil "Tutaj się urodziłam" w Teatrze Nowym w Zabrzu

Premiera wodewilu miał miejsce w październiku minionego roku w ramach 17. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Lwowskiej i 9. Bałaku Lwowskiego w krakowskim Teatrze „Groteska”. Akcja rozgrywa się współcześnie we Wrocławiu. Pan Michał, rodem ze Lwowa, mieszka w dzielnicy Krzyki. Zaprosił na imieniny swoje wnuczki oraz przyjaciela rodziny – lwowianina. Wnuczka Oleńka przedstawia kuzynkom swojego narzeczonego. Kokieteryjne zachowanie przyszłego męża Oli nie spodobało się kuzynkom. Postanowiły go zdemaskować i tym samym ochronić kochaną kuzynkę przed nieodpowiedzialnym bawidamkiem. Wymyślają intrygę, która wywoła wiele zabawnych sytuacji. Imieniny pana Michała udają się znakomicie. Wnuczki śpiewają piosenki lwowskie i przedwojenne przeboje, których nauczyły się od swoich babć i dziadków. Miśku i Jóźku, mogą powspominać dobre lwowskie czasy. W trakcie spotkania poruszono wiele wątków historycznych związanych ze Lwowem i Wrocławiem.

W głównej roli występują: Adam Żurawski, jako dziadek i Aleksandra Rogowiec, jako jego wnuczka Oleńka. W pozostałych rolach występują: Wojciech Habela, jako Jóźku Ciuchraj, Magdalena Sowa-Zyzańska, jako wnuczka Maniuśka, Elżbieta Koc, jako wnuczka Nina, Urszula Kosiec jako wnuczka Stefania, Aleksander Michalewski, jako Tomasz – narzeczony Oli i Jakub Trałka, jako kolega Tomasza. Grają: Patrycja Wilgos na Keyboardzie, Karol Wróblewski na akordeonie i Aleksandra Rogowiec na skrzypcach. Scenariusz, reżyseria i opracowanie muzyczne: Karol Wróblewski.

Bilety do nabycia w kasie oraz na stronie teatru.

Wkrótce – wodewil kresowy „Tutaj się urodziłam”

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również