Wiadomości z Zabrza

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała także w Zabrzu

  • Dodano: 2021-02-02 06:45, aktualizacja: 2021-02-02 06:56

Za nami 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który ze względu na panujące obostrzenia przeniósł się do głównie do internetu.

W naszym mieście działania związane z WOŚP koordynowało Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży „Wielka Flota Zjednoczonych Sił”. Zabrzański samorząd tradycyjnie wspierał wydarzenia, które odbywały się w Zabrzu w ramach WOŚP.

Podczas zabrzańskiego finału odbył się m.in. koncert online, w trakcie którego wystąpili m.in.: The Branchers, Stonage Full of Sun, Kapela Góralska Karpackie Zbóje oraz Akademia Tańca Salake Joanny Koćwin.

Nie zabrakło też licytacji przeróżnych fantów, m.in. gadżetów z Fundacji WOŚP czy też piłki oraz koszulki z autografami wszystkich zawodników Górnika Zabrze. Można też było wziąć udział w Zabrzańskim Biegu dla WOŚP, który tym razem odbywał się w formie wirtualnej od 29 do 31 stycznia.

Tradycyjnie, o godz. 20.00, odbyło się również Światełko do Nieba w wykonaniu Teatru Ognia Nam-Tara. Pokaz odbył się na żywo na terenie AnimalWorld w Zabrzu – Makoszowach. Wszystkie atrakcje były emitowane na żywo na facebookowym profilu Sztabu WOŚP w Zabrzu.

W Zabrzu podczas 29. finału WOŚP zebrano 97 614.32 zł. W akcję zaangażowanych było ponad 150 wolontariuszy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również