Wiadomości z Zabrza

Wichura przeszła nad Zabrzem. Jedna osoba została poszkodowana!

  • Dodano: 2022-02-18 14:30

Połamane drzewa, zalane ulice i urwane blachy. 41 interwencji to bilans wczorajszej wichury, która przeszła nad Zabrzem. Jedna osoba została poszkodowana.

Zabrzańscy strażacy interweniowali 41 razy

Od godzin porannych w czwartek 17 lutego w Zabrzu strażacy walczyli ze skutkami silnego wiatru. Pierwsze zgłoszenie dostali parę minut przed godziną 7:00. Sytuacja poprawiła się dopiero rano w piątek 18 lutego. Do tego czasu strażacy wzięli udział łącznie w 41 interwencjach na terenie naszego miasta. 

Powalone drzewo uderzyło przechodnia!

Do najbardziej niebezpiecznego zdarzenia doszło około godziny 13:22.

– Mieliśmy zgłoszenie o drzewie, które przygniotło mężczyznę na ul. Sportowej. Pojechały tam 3 zastępy. Na miejscu okazało się, że mężczyzna leżał obok powalonego drzewa. Został uderzony konarami. Pogotowie było na miejscu, przebadało mężczyznę i został zabrany do szpitala – poinformował st. kpt. Wojciech Strugacz, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu.

Pozostałe interwencje dotyczyły głównie konarów, połamanych drzew oraz zwisających blach i anten. 

– Na ul. Zwrotniczej drzewo upadając uszkodziło samochód ciężarowy, w tym kabinę oraz burtę samochodu – przekazał oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu.

Pięć razy strażacy interweniowali w związku z zalanymi drogami, było tak między innymi na ul. Dąbrowskiego, gdzie zostały zalane trzy samochody osobowe, oraz na ul. Zwrotniczej i Skłodowskiej-Curie.

Ostatnie interwencje odbywały się jeszcze w piątek rano, między innymi przy ul. Londzina, gdzie strażacy zabezpieczali blachę na dachu szkoły.

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne!

To jeszcze nie koniec silnego wiatru, synoptycy znów ostrzegają. Wydano ostrzeżenia meteorologiczne obowiązujące od godziny 23:00 w piątek 18 lutego do godziny 18:00 w sobotę 19 lutego. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 do 50 km/h, w porywach do 100 km/h z południowego zachodu i zachodu.

Jak przekazał oficer prasowy PSP w Zabrzu, strażacy szykują się na kolejne dni i apelują o niepozostawianie samochodów pod drzewami oraz o zabezpieczenie luźnych elementów na balkonach.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.