Wiadomości z Zabrza

Wernisaż wystawy malarstwa Grzegorza Sobolewskiego pt. „Ludzie”

  • Dodano: 2023-09-22 07:45, aktualizacja: 2023-09-22 08:00

Już dzisiaj, o godz. 18.00, w Dzielnicowym Ośrodku Kultury w Biskupicach (ul. Kossaka 23), rozpocznie się wernisaż wystawy malarstwa Grzegorza Sobolewskiego. To kolejne wydarzenie tego typu służące promowaniu twórczości zabrzańskich artystów.

Wernisaż wystawy "Ludzie"

Grzegorz Sobolewski – absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, muzyk, malarz, żongler; działalność artystyczną rozpoczął w 1995 roku jako współzałożyciel zabrzańskiej formacji Nightly Gale. Przez dziewięć lat związany z cyrkiem ulicznym, między innymi z grupami Yoma oraz Margeritha, z którymi występował w całej Polsce. Obecnie muzykuje w zespołach Obibok i Bladpruf. Od lat zafascynowany jest rysunkiem, fotografią, reżyserią i montażem filmów.

Jak mówi: „„Ludzie” to pierwsza wystawa na mojej malarskiej drodze. Tytuł wystawy, jak nietrudno się domyślić, nawiązuje wprost do jej treści. To prace związane z człowiekiem, głównie portrety ludzi znanych, mniej znanych, znajomych i wymyślonych. Człowiek to pejzaż, zależny od pogody, nastroju, relacji między twórcą a obiektem. Portret to próba oddania tej relacji, ale też zabawa światłem, kolorem, kompozycjąŚ W pracach tych eksperymentowałem z technikami i choć prawdopodobnie mają wspólny mianownik, chciałem, by każda była inna, tak jak inny jest każdy człowiek ze swoją unikalną historią.”

Wernisaż wystawy malarstwa Grzegorza Sobolewskiego pt. „Ludzie”

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również