Wiadomości z Zabrza

Wakacyjny spacer po Zabrzu z Muzeum Miejskim

  • Dodano: 2023-08-25 09:15

Muzeum Miejskie w Zabrzu zaprasza wszystkich amatorów pieszych wycieczek oraz spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu na spacer po naszym mieście w najbliższą sobotę, 26 sierpnia.

Wakacyjny spacer po Zabrzu

Tym razem organizatorzy proponują przechadzkę w dzielnicy Mikulczyce, a konkretnie po ulicy Leśnej. Na zakończenie uczestnicy zwiedzą Stację Uzdatniania Wody, która wchodzi w skład Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Zabrzu. Nie ma konieczności zapisów. Chętni spotykają się o godzinie 10.00, przy ul. Nowodworskiej 3 (pod piekarnią i cukiernią „Roker”). Na uczestników czeka moc ciekawostek, interesujących historii i opowieści. Udział bezpłatny.
Jeśli pogoda będzie sprzyjająca, na terenie Stacji Uzdatniania Wody będzie czas na odświeżenie się oraz krótki piknik, w trakcie którego tradycyjne organizatorzy rozlosują nagrodę/upominek od Muzeum.

Droga powrotna będzie prowadziła lasem oraz ścieżką polną biegnącą równolegle do ulicy Leśnej, skąd roztacza się piękny widok na Mikulczyce. Osoby, które będą chciały, mogą po pikniku wrócić na własną rękę ulicą Leśną.

Spacer zakończy się na skrzyżowaniu ulic: Nowodworskiej i 11 Listopada. Tutaj będzie można skorzystać z transportu publicznego (przystanki autobusowe przy ul. 11 Listopada oraz Nowodworskiej).

Napoje oraz prowiant we własnym zakresie – istnieje możliwość zakupu na początku trasy lub podczas spaceru.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również