Wiadomości z Zabrza

W związku z koronawirusem zabrzański magistrat zlecił dezynfekcję wszystkich przystanków

 • Dodano: 2020-03-27 13:00, aktualizacja: 2020-03-27 15:09

W związku z koronawirusem zabrzański magistrat zlecił dezynfekcję wszystkich przystanków na terenie miasta.

- W Zabrzu prowadzimy dezynfekcję przystanków autobusowych i tramwajowych. Odkażamy wiaty, ławki i gabloty, a także teren wokół przystanków. Dezynfekcję ponad 200 lokalizacji zleciliśmy zabrzańskiej firmie WC Serwis - napisała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Na stronie firmy WC Serwis, z której usług zdecydowały się skorzystać władze Zabrza, czytamy, że zarówno używane środki dezynfekujące, jak i metody ich dystrybucji oparte są na rozwiązaniach zagranicznych i bazują na doświadczeniach m.in. nabytymi w czasie walk w Chinach, czy Włoszech przez tamtejsze służby i mieszkańców.

- Zespół ekspercki WC Serwis na bieżąco analizuje sytuację na świecie, komunikaty WHO oraz GIS i dostosowuje je do podejmowanej walki, pozostając w głębokim przekonaniu, iż choć w najmniejszym stopniu przyczyni się to do opanowania tej niespotykanej dotąd sytuacji - czytamy na stronie firmy.

Zabrze jest kolejnym miastem, które wykonuje podobne działania, by zminimalizować potencjalne niebezpieczeństwo zakażenia koronawirusem. Wcześniej zdecydowały się na to m.in. Świętochłowice, Chorzów, Katowice czy Sosnowiec.

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj »

 • Mieszkaniec śląska

  Jak zezenfekować to całe ulice jak w Chinach a nie tylko przystanki.Ile trupów potrzeba żeby miasto,państwo to zrozumiało

  • Mieszkaniec śląska
   2020-03-31 14:21
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • GORDIAN

  CHINY TO NIESTETY WCIĄŻ JESZCZE KOMUNIZM A KOMUNIZM NIESTETY BYŁ JEST I BĘDZIE OLBRZYMIM ZAGROŻENIEM DLA CAŁEGO SWIATA

 • Antoni

  Do Pani Prezydent Zabrza lub jej Zastępców.Pisałem o pandemii już na samym początku jak jeszcze tylko opanowywał Chiny,teraz mamy tą zarazę prawie na całym świeci z wyjątkiem Antarktydy,prawie na całym Świecie całej Europie i całej Polsce we wszystkich szpitalach popełniane są tragiczne błędy,które po czasie są opanowywane ale PO CZASIE !!! Dlatego może w naszym mieście Zabrzu sytuację można zmienić i dać przykład całej Polsce,Europie a może i Całemu Światu.Bezpieczeństwo w Szpitalu lub Szpitalach - tam nas leczą i dbają o nasze zdrowie,jak ich zabraknie to kto się tym zajmie !!! Siostry zakonne ? a może sami się tym zajmiemy z opłakaną perfekcją.Moim zdanie gdybym był Prezydentem Zabrza DAŁBYM PRZYKŁAD JAK TYLKO POTRAFIĘ ABY NASZE MIASTO ZASŁYNĘŁO Z TEGO JAK NALEŻY ZACHOWAĆ OSTROŻNOŚĆ Z TKZ. BIERNIE CHORYMI,KTÓRZY JUŻ SĄ CHORZY NA KORONAWIRUSA ZARAŻAJĄ LECZ SAMI NIE WIEDZĄ,ŻE SĄ NOSICIELAMI TEJ PANDEMII.Jeżeli chodzi o ochronę szpitali i wejść do nich oraz zapobiec jak najlepiej przenoszenia się tej pandemii w same centrum leczenia.1. Przede wszystkim powinno być więcej ochrony wokół Szpitali,ochrony którzy myślą a nie śpią.2. Pacjenci powinni być przyjmowani przed Szpitalami , wypytani o zdrowie,zapisanie ich danych i jeżeli nie są bardzo chorzy powiadomieni o przybyciu ponownie do tego samego Szpitala po ( kwarantannie domowej przymusowej ) za dwa co najmniej tygodnie wówczas ten pacjent powinien przejść test na KORONAWIRUSA po przybyciu ponownym lub u niego w miejscu zamieszkania,,,wówczas wtedy można podjąć odpowiednie działania wobec tego pacjenta. ( jak największe dbanie o Lekarzy i Pielęgniarki !!! ).. i TAK POWINNO SIĘ TRAKTOWAĆ WSZYSTKICH KTÓRZY ZBLIŻAJĄ SIĘ DO SZPITALA W CELU LECZENIA LUB NAWET ODWIEDZIN,PONIEWAŻ NIE WIEMY CZY TEN KTOŚ JEST BIERNIE CHORY CZY ZDROWY.....nie wiemy !!!!!.jeszcze mam inne pomysły jak w najmniejszym stopniu ZMINIMALIZOWAĆ BIERNIE CHORYCH.3. JEŻELI PANI PREZYDENT ZABRZA POTRZEBUJE POMOCY CHĘTNIE POMOGĘ,JEŻELI NIE MAM PROPOZYCJĘ POMAGAĆ W INNYM WOJEWÓDZTWIE.Mam dosyć już patrzeć jak nie radzą sobie służby zdrowia z pewnymi BARDZO BŁĘDNYMI ZABEZPIECZENIAMI SZPITALI CZY TEŻ OŚRODKÓW ZDROWIA ,LUDZI TRZEBA UCZYĆ A NIE JAK W TELEWIZJI MÓWIĆ DO NICH BAZ ZROZUMIENIA,ONI SĄ W PANICE I DZIAŁAJĄ NIERACJONALNIE.Pozdrawiam i życzę zdrowia i proszę się tym zająć jak najlepiej Pani Prezydent Zabrza może.Z Poważaniem ,,,,Antoni.....

 • Antoni

  Najgorzej mają szpitale przyjdzie pacjent chory biernie , który jeszcze nie zaraża ale już jest chory .Zarazi pielęgniarkę,pielęgniarka połowę służby zdrowia i tak przejdzie na prawie na całą opiekę w Szpitalu,Szpital zamkną i co dalej????????????????

 • Zbigniew

  Nikt nie pomyślał o dezynfekcji klatek schodowych oraz drzwi wejściowych do wszystkich obiektów użyteczności publicznej , które prowadzą jeszcze działalność !!!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.