Wiadomości z Zabrza

W Zabrzu rozpoczyna się Międzynarodowa Konferencja Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego

  • Dodano: 2022-04-07 07:00, aktualizacja: 2022-04-07 07:16

Przez dwa dni w Hali Pogoń w Zabrzu będziemy mogli wysłuchać ekspertów z kraju i zagranicy. Tematem tegorocznej dwudniowej konferencji są „Rozwiązania oparte na przyrodzie i sztuka w przestrzeni publicznej jako droga zrównoważonej atrakcyjności turystycznej miast dziedzictwa przemysłowego”.

Konferencja to spotkanie ekspertów z wielu krajów, którzy zajmują się turystyką

Krajowi prelegenci reprezentują m.in.: Ośrodek Edukacji – Akademii Dziedzictwa w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie, Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach, Instytut Turystyki i Rekreacji, Polski Ośrodek Informacji Turystycznej w Wiedniu, Polską Izbę Turystyki, Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach oraz Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

Miasto Zabrze organizuje międzynarodową konferencję poświęconą turystyce dziedzictwa przemysłowego od 2004 r. Z każdym rokiem zwiększa jej zasięg i znaczenie. Dorobek konferencji jest zauważalny w skali międzynarodowej. Zabrze jest gospodarzem tych wydarzeń ze względu na długie tradycje związane z rozwojem przemysłu oraz z uwagi na dbałość o swoje dziedzictwo i jego konsekwentne wykorzystanie na rzecz rozwoju turystyki.

Pierwsza konferencja zakończyła się uchwaleniem rezolucji adresowanej do administracji centralnej i samorządów, jak również do dysponentów dziedzictwa przemysłowego, branży turystycznej, świata nauki i mediów. Następstwem kolejnych konferencji jest utworzenie w Zabrzu, w 2008 roku, Międzynarodowego Centrum Badań i Dokumentacji nad Dziedzictwem Przemysłowym dla Turystyki z inicjatywy Światowej Organizacji Turystyki.

Więcej: https://www.konferencja-zabrze.pl/

W Zabrzu rozpoczyna się Międzynarodowa Konferencja Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również