Wiadomości z Zabrza

W Zabrzu posadzono 100 buków. Do końca roku ma ich być 20 tysięcy!

  • Dodano: 2022-05-04 14:00

W 2022 roku nasze miasto wzbogaci się o 20 tysięcy drzew w ramach obchodów 100-lecia nadania Zabrzu praw miejskich. 

100 drzew na 100-lecie Zabrza!

W piątek 29 kwietnia prezydent Zabrza wraz z miejscowymi radnymi i młodzieżą z I i II Liceum Ogólnokształcącego zasadzili w Parku im. Rotmistrza Witolda Pileckiego sto buków. Dobór gatunku sadzonek, które zostały wkopane w zabrzańskim parku nie jest przypadkowy.

– Buk jest jednym z głównych gatunków lasotwórczych w Polsce. Pozytywnie wpływa na glebę. Ma duże właściwości filtrowania powietrza, jeden hektar drzewostanu potrafi usunąć do 50 ton pyłu rocznie. W tym roku planujemy zasadzić ponad 20 tys. nowych drzew w zabrzańskich lasach komunalnych – informuje leśnik dr Piotr Malcher.

Piątkowe nasadzenia odbywały się w ramach akcji „100 drzew na 100-lecie Miasta”.

20 000 drzew zostanie zasadzonych w Zabrzu

Pierwsze drzewa są już zasadzone, ale to dopiero początek.

– Zabrze jest pięknym miastem. Jesteśmy dumni z naszych lasów, parków i Miejskiego Ogrodu Botanicznego. Po dwóch wiekach intensywnego działania przemysłu, dzisiejsze Zabrze stało się miejscem bardziej zielonym, przyjaźniejszym dla mieszkańców. Chcemy to piękno pomnażać – komentuje prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.

Z okazji 100-lecia nadania Zabrzu praw miejskich w naszym mieście w ciągu całego roku ma zostać łącznie zasadzone aż 20 tysięcy drzew. 

– Ponad 20 000 drzew posadzimy w tym roku w lasach komunalnych w Zabrzu – poinformowała prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również