Wiadomości z Zabrza

W Zabrzu odbył się casting do musicalu "Tarzan"

  • Dodano: 2011-11-22 10:45

W hali widowisko-sportowej Pogoń w Zabrzu prawie dwustu kandydatów pod czujnym i wymagającym okiem komisji walczyło o przepustkę do musicalu Tarzan, którego polska prapremiera odbędzie się już za 6 miesięcy na scenie Domu Muzyki i Tańca.

W Zabrzu twórcy musicalu szukali aktorów do sześciu głównych ról: Tarzana, małego Tarzana, Jane, Kali, Terka i Kerczaka oraz aktorów, którzy zagrają... małpy.

Podczas konferencji prasowej prezydent Małgorzata Mańka-Szulik podkreśliła, że mimo, iż spektakl jest wspólnym przedsięwzięciem Zabrza i Gliwic, to z pewnością wydarzenie to przyniesie korzyści całej górnośląskiej metropolii.

- Szukamy wybitnych artystów, bo to bardzo trudny musical - mówi Tomasz Dutkiewicz, reżyser, autor hitowego i nagrodzonego Złotą Maską musicalu "High School Musical". - Wymagamy nie tylko umiejętności aktorskich, ale też odpowiedniego wyglądu. Tarzan wychowywał się wśród małp, bardzo długo nie potrafił mówić, a więc tu kolejna trudność. Aktorzy muszą umieć śpiewać, tańczyć, są elementy akrobatyki - wyliczał reżyser.

"Tarzan" to musical Phila Collinsa, który skomponował do niego muzykę i napisał teksty piosenek. Światowa prapremiera tego przeboju odbyła się w 2006 roku na Broadwayu. Spektakl był adaptacją megahitu filmowego Disneya z 1999 roku. Jest grany na całym świecie. Szczególnym powodzeniem cieszy się jego niemiecka produkcja w Hamburgu. GTM ma ambicję ten sukces przebić!

Polską prapremierę musicalu "Tarzan" zaplanowano na 19 maja 2012 roku w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.