Wiadomości z Zabrza

W Zabrzu odbędzie się Wigilia dla osób samotnych i potrzebujących

  • Dodano: 2020-12-11 06:45, aktualizacja: 2020-12-11 07:03

W Zabrzu 20 grudnia br. odbędzie się Wigilia dla osób samotnych i potrzebujących, która została zainicjowana przez Stowarzyszenie Nowe Zabrze. 

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią, Wigilia będzie miała jednak charakter symboliczny - każda z osób otrzyma paczkę świąteczną. 

Pierwszy raz w organizację Wigilii włączyliśmy się w 2018 roku. Od tego czasu co roku kultywujemy tradycję, która pozwala spotkać się samotnym i potrzebującym mieszkankom i mieszkańcom Zabrza oraz spędzić wspólnie ten niezwykły czas w świątecznej atmosferze. W tym roku mieliśmy sporo obaw związanych z organizacją tego wydarzenia, ze względu na panującą pandemię koronawirusa. Zdecydowaliśmy jednak, że nie możemy, a przede wszystkim nie chcemy, rozczarować osób samotnych i potrzebujących. Przecież dla nich ten czas jest również bardzo trudny. Dlatego Wigilia odbędzie się w nieco zmodyfikowanej formie i z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego - każda mieszkanka i każdy mieszkaniec, którzy pojawią się na naszej Wigilii, otrzymają posiłek na wynos i zamkniętą paczkę świąteczną. Będą kolędy, wolontariusze z wielkimi sercami, opłatek i przede wszystkim gwarantujemy świąteczną atmosferę Wszystkich chętnych zapraszamy do ogrodu przy Kościele Św. Anny w niedzielę 20.12.2020 r. w godz. 15:00-17:00. Jesteśmy wdzięczni księdzu Prałatowi Grzegorzowi Skopowi za pomoc w organizacji tegorocznej Wigilii. Jednocześnie serdecznie dziękujemy ludziom o wielkich sercach -  sponsorom i współorganizatorom oraz każdemu, kto wsparł nas przy organizacji tego wydarzenia - informują inicjatorzy zabrzańskiej Wigilii dla osób samotnych i potzrebujących.

Wigilia dla osób samotnych i potrzebujących odbędzie się 20 grudnia 2020 roku o godzinie 15:00 w ogrodzie przy parafii św. Anny w Zabrzu. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.