Wiadomości z Zabrza

W Zabrzu nie chcą się szczepić? Niska liczba szczepień przeciw COVID-19

 • Dodano: 2021-05-06 14:45, aktualizacja: 2021-05-07 07:22

Województwo śląskie zajmuje drugie miejsce pod względem dziennej ilości podawanych szczepionek, więcej szczepi się tylko w województwie mazowieckim. Jak wypada Zabrze w porównaniu do pozostałych miast województwa śląskiego?

Według danych podawanych przez Ministerstwo Zdrowia w Polsce zaszczepiło się już prawie 13 milionów osób, w tym prawie 3,5 miliona w pełni, czyli obiema dawkami lub szczepionką jednodawkową. W kraju na dzień szczepi się blisko 370 tysięcy osób, z czego prawie 48 tysięcy na Śląsku.

Ile osób zaszczepiło się w Zabrzu?

W podanych 6 maja statystykach Ministerstwa Zdrowia Zabrze nie wypada najlepiej. W ciągu ostatniej doby podano 1653 dawki szczepionki, co w porównaniu z innymi dużymi miastami nie jest dobrym wynikiem. 

Najwięcej szczepią w Katowicach, tam od wczoraj podano ponad 6 tysięcy dawek szczepionki przeciw COVID-19. Drugie miejsce w naszym województwie zajęła Częstochowa z o połowę niższym wynikiem niż Katowice. Następne miasta w kolejności to Gliwice, Ruda Śląska, Bielsko-Biala, Sosnowiec i Bytom. Kolejnym miastem jest Zabrze.

Jeśli chodzi o ogólną liczbę szczepień przeciw COVID-19 to sytuacja wygląda bardzo podobnie i Zabrze nie ma się czym chwalić. W naszym mieście do tej pory zaszczepiło się ponad 46 tysięcy osób, z czego prawie 12 tysięcy dwoma dawkami szczepionki.

Warto dodać, że ilość szczepień prezentowana w statystykach odpowiada ilości szczepień wykonanych w Zabrzu, a nie ilości mieszkańców Zabrza, którzy są zaszczepieni. Zabrzanie mogą zaszczepić się w innym mieście i odwrotnie – mieszkańcy innych miast mogą zaszczepić się w Zabrzu.

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj »

 • Zabrzanka

  I bardzo dobrze że nie ulegają eksperymentowi medycznemu narzucanym przez nieodpowiedzialnych testerów .

 • Warszawianka

  Nie znasz się a piszesz brednie.Zabrze i Śląsk to jednak stan umyslu,ciemnogród,nie dziwię się że ludzie z innych części polski śmieją się ze slaska.

 • de Gaulle

  Zabrze. Najbardziej śląskie miasto ze wszystkich śląskich miast

 • Zabrzan

  Warszawianka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.