Wiadomości z Zabrza

W Zabrzu ma powstać wodny plac zabaw

  • Dodano: 2021-07-23 13:00, aktualizacja: 2021-07-27 09:14

Prezydent Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik ogłosiła, że trwają prace związane z rewitalizacją Parku Hutniczego w centrum Zabrza. Ma w nim powstać wodny plac zabaw.

21 lipca Prezydent Miasta Zabrze, Małgorzata Mańka-Szulik przy okazji przekazania informacji o oddaniu do użytku mieszkańców nowego placu zabaw w Parku im. Poległych Bohaterów, wspomniała o planowanej rewitalizacji innego parku w centrum miasta. Chodzi o Park Hutniczy, który znajduje się niedaleko CH Platan i Teatru Nowego w Zabrzu.

Czy w Zabrzu powstanie wodny plac zabaw?

Jak przekazała prezydent Zabrza, w Parku Hutniczym ma powstać wodny plac zabaw.

- Aktualnie pracujemy nad rewitalizacją Parku Hutniczego, w którym powstanie wodny plac zabaw - przekazała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik na swoim Facebooku.

Na ten moment brak szczegółów dotyczących planowanego placu zabaw, jednak już sama zapowiedź jego powstania jest światełkiem w tunelu. Mieszkańcy Zabrza od dawna byli niezadowoleni z powodu braku wodnego placu zabaw w mieście, o czym często wspominali w mediach społecznościowych.

W wielu śląskich miastach powstaje coraz więcej wodnych placów zabaw i cieszą się dużą popularnością. Znajdują się one między innymi w Tychach, Będzinie, Chorzowie, Bytomiu i aż cztery w Katowicach.

Podaruj bilety do Suntago 

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.