Wiadomości z Zabrza

W Zabrzu labrador Blant wykrył narkotyki w przesyłce z zagranicy

  • Dodano: 2019-08-06 11:00

Funkcjonariusze śląskiego oddziału Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli 9 kilogramów narkotyków. Susz roślinny zawierający substancję psychoaktywną wykrył wyszkolony labrador Blant - wywąchał go w przesyłce pocztowej skierowanej na opolski adres.

Funkcjonariusze KAS ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego kontrolowali zagraniczne przesyłki pocztowe w Zabrzu. W trakcie rutynowych czynności młody labrador Blant wyszkolony do wyszukiwania narkotyków zaznaczył podejrzane przesyłki. Funkcjonariusze KAS postanowili to dokładnie sprawdzić. Okazało się, że wewnątrz paczek znajdują się worki z zielonym suszem. Mundurowi przeprowadzili badanie narkotestem, który potwierdził obecność substancji psychoaktywnych. Zagraniczna przesyłka miała trafić do adresata na Opolszczyźnie - czytamy w informacji KAS.

Funkcjonariusze poszli za tropem i odwiedzili zaskoczonego adresata przesyłki - w jego domu Blant bez trudu znalazł kolejne 5 worków z narkotykami - kolejne cztery kilogramy zawierające THC.

W sumie 8 worków zawierających 9 kilogramów narkotyków zostało zabezpieczonych, będą teraz stanowiły dowód w sprawie o czyn z art. 55 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a postępowanie w tej sprawi poprowadzą mundurowi Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach pod kierownictwem zabrzańskiej prokuratury.

Kara, jakiej mogą spodziewać się osoby zaangażowane w sprawę przesyłki narkotyków to grzywna oraz pozbawienie wolności nawet do 5 lat.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.