Wiadomości z Zabrza

W trosce o bezpieczeństwo z policyjną akcją "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"

  • Dodano: 2023-07-05 07:45, aktualizacja: 2023-07-05 08:02

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, policjant z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu spotkał się z dziećmi przebywającymi na półkoloniach. Funkcjonariusz przypomniał uczestnikom zasady bezpieczeństwa, obowiązujące podczas letniego wypoczynku nad wodą. Uczestnicy w ramach zajęć, wzięli udział w quizie wiedzy, a za poprawne odpowiedzi otrzymali gadżety profilaktyczne.

Policjant spotkał się z dziećmi przebywającymi na półkoloniach

Profilaktyka bezpieczeństwa w zakresie wypoczynku nad wodą, z uwagi na ciągle rosnącą liczbę utonięć na terenie całego kraju, wydaje się jednym z najważniejszych elementów działań prewencyjnych Policji. O bezpieczeństwie nad wodą z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Zabrzu, rozmawiał dzisiaj profilaktyk z zabrzańskiej Komendy Policji. W trakcie zajęć przypomniano uczestnikom, w jakich miejscach kąpiel jest dozwolona, a w których kąpać się nie wolno. Policjant informował również, w jaki sposób wzywać pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci uczestniczyły w quizie wiedzy "Bezpieczna Woda - Łapiesz fale?", w trakcie którego wykazały się znakomitą znajomością zasad bezpiecznych zachowań, odpowiadając prawidłowo na zadawane pytania. Za poprawnie udzielane odpowiedzi, uczestnicy otrzymali gadżety profilaktyczne.

Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach ogólnopolskiej akcji pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", poświęconej bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również