Wiadomości z Zabrza

W miniony weekend w Zabrzu zatrzymano aż 5 nietrzeźwych kierowców

  • Dodano: 2020-05-12 08:15, aktualizacja: 2020-05-12 08:31

Aż pięciu nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatnich trzech dni zatrzymali zabrzańscy policjanci. Wszyscy odpowiedzą za popełnienie przestępstwa, jakim jest jazda w stanie nietrzeźwości.

Wiąże się to z utartą uprawnień i zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi na minimum 3 lata.

Czynności w sprawach trwają


W ciągu ostatniego weekendu policjanci zabrzańskiej drogówki zatrzymali, aż 5 kierujących, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. Każdy policyjny radiowóz wyposażony jest w urządzenie do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto policjanci zabrzańskiej drogówki posiadają urządzenia do wykrywania narkotyków w organizmie kierującego. Te środki, a także determinacja policjantów pozwala na eliminowanie kierujących, którzy jadąc pod wpływem alkoholu, są zagrożeniem dla siebie i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek wieczorem na ul. Kasprowicza

44-letni mężczyzna był rekordzistą weekendu, kierował samochodem marki BMW, a badanie trzeźwości wskazało, że miał 2,9 promila alkoholu w organizmie.

Do drugiego zdarzenia doszło sobotę nad ranem, na ul. Trębackiej

Tam 41-letni mężczyzna mając orzeczony dożywotni zakaz kierowania pojazdami, prowadził samochód marki Volkswagen Transporter. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że miał 1,68 promila alkoholu w organizmie.

Trzecie zdarzenie dotyczyło kierowcy mercedesa

Trzecie zdarzenie dotyczyło 49-letniego kierowcy mercedesa, który swoim samochodem jechał ulicą Karola Miarki mając w organizmie 2,16 promila alkoholu.

Czwarty z zatrzymanych to 44-latek

Czwarty z zatrzymanych to 44-letni mieszkaniec Zabrza, który poruszając się golfem po ul. Wolności miał w organizmie 1,36 promila alkoholu.

Ostatni z zatrzymanych wcześnie rano prowadził mając 1,9 promila

Ostatni i najmłodszy z zatrzymanych to 27-letni mieszkaniec Zabrza, który wcześnie rano w niedzielę jechał skodą po ulicy Bytomskiej, mając w organizmie 1,9 promila alkoholu.

Zabrzańscy policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia samochodów. Ponadto sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej, niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości, oraz nie mniejszej, niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.