Wiadomości z Zabrza

W miniony weekend w Zabrzu zatrzymano aż 5 nietrzeźwych kierowców

  • Dodano: 2020-05-12 08:15, aktualizacja: 2020-05-12 08:31

Aż pięciu nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatnich trzech dni zatrzymali zabrzańscy policjanci. Wszyscy odpowiedzą za popełnienie przestępstwa, jakim jest jazda w stanie nietrzeźwości.

Wiąże się to z utartą uprawnień i zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi na minimum 3 lata.

Czynności w sprawach trwają


W ciągu ostatniego weekendu policjanci zabrzańskiej drogówki zatrzymali, aż 5 kierujących, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. Każdy policyjny radiowóz wyposażony jest w urządzenie do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto policjanci zabrzańskiej drogówki posiadają urządzenia do wykrywania narkotyków w organizmie kierującego. Te środki, a także determinacja policjantów pozwala na eliminowanie kierujących, którzy jadąc pod wpływem alkoholu, są zagrożeniem dla siebie i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek wieczorem na ul. Kasprowicza

44-letni mężczyzna był rekordzistą weekendu, kierował samochodem marki BMW, a badanie trzeźwości wskazało, że miał 2,9 promila alkoholu w organizmie.

Do drugiego zdarzenia doszło sobotę nad ranem, na ul. Trębackiej

Tam 41-letni mężczyzna mając orzeczony dożywotni zakaz kierowania pojazdami, prowadził samochód marki Volkswagen Transporter. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że miał 1,68 promila alkoholu w organizmie.

Trzecie zdarzenie dotyczyło kierowcy mercedesa

Trzecie zdarzenie dotyczyło 49-letniego kierowcy mercedesa, który swoim samochodem jechał ulicą Karola Miarki mając w organizmie 2,16 promila alkoholu.

Czwarty z zatrzymanych to 44-latek

Czwarty z zatrzymanych to 44-letni mieszkaniec Zabrza, który poruszając się golfem po ul. Wolności miał w organizmie 1,36 promila alkoholu.

Ostatni z zatrzymanych wcześnie rano prowadził mając 1,9 promila

Ostatni i najmłodszy z zatrzymanych to 27-letni mieszkaniec Zabrza, który wcześnie rano w niedzielę jechał skodą po ulicy Bytomskiej, mając w organizmie 1,9 promila alkoholu.

Zabrzańscy policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia samochodów. Ponadto sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej, niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości, oraz nie mniejszej, niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również