Wiadomości z Zabrza

W miniony weekend policjanci z Zabrza zatrzymali aż 4 osoby z narkotykami

  • Dodano: 2020-01-21 11:15

W ciągu ostatniego weekendu zabrzańscy policjanci podczas wykonywani swoich obowiązków zatrzymali aż 4 osoby, które posiadały przy sobie narkotyki. Marihuana, amfetamina i ekstasy to środki odurzające, które miały przy sobie zatrzymane osoby.

Do zatrzymań doszło podczas typowych policyjnych czynności jak legitymowanie czy obsługa zgłoszonych interwencji.

Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami Zabrza

Zatrzymane osoby to mężczyźni w wieku od 19 do 41 lat. Każdy z nich wpadł niejako przez przypadek, jednak w rzeczywistości to skutek pracy policjantów, którzy dbają o bezpieczeństwo naszego miasta. Każda ilości narkotyków ściągnięta z ulicy przyczynia się do proprawy bezpieczeństwa. Zatrzymanym za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat wiezienia. Policjanci oprócz walki z narkotykami na ulicach naszego miasta, prowadza też działania profilaktyczne.

Problem środków odurzających w dalszym ciągu pozostaje aktualny aktywizacja rodziców, opiekunów i nauczycieli w zakresie zapobiegania temu zjawisku może wpłynąć na jego zmniejszenie. Poprawy upatruje się również w uświadamianiu nastolatków w kwestii szkodliwości substancji narkotycznych, skutków zdrowotnych, które powodują, a także tych prawnych. W okresie ferii policyjny profilaktyk goszczą na pogadankach. Posługując się pomocami dydaktycznymi, omawiają poszczególne narkotyki, ich charakterystyczne cechy, nazwy, ceny, sposoby zażywania, najczęstsze miejsca występowania, dystrybucji, czyli wszystko to, co mogłoby wzbudzić podejrzenia dorosłych, gdyby coś podobnego zobaczyli, znaleźli lub o tym usłyszeli. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.