Wiadomości z Zabrza

W miniony weekend, aż 4 kierowców straciło uprawnienia za przekroczenie prędkości

  • Dodano: 2020-04-21 08:30, aktualizacja: 2020-04-21 08:44

Każdego dnia, policjanci z zabrzańskiej grupy SPEED stanowczo reagują na wszelkie przypadki łamania przepisów.

Surowe konsekwencje ponoszą ci kierowcy, których niebezpieczna jazda zagraża innym. Sytuacja związana z pandemią koronawirusa sprawiła, że ruch na drogach naszego regionu jest znacznie mniejszy. Nie brakuje jednak kierowców, którzy wykorzystują ten fakt i jadąc z nadmierną prędkością, stwarzają zagrożenie na drogach.

Ruch na drogach naszego miasta regularnie nadzorują policjanci ze specjalnej grupy „Speed”

Funkcjonariusze w służbie wykorzystują nieoznakowane radiowozy BMW i Kia Stinger z video rejestratorem. Wprowadzone na terenie całego kraju ograniczenia w przemieszczaniu się osób przyczyniły się do znacznego zmniejszenia liczb poruszających się pojazdów, również na drogach w regionie. Niestety policjanci nadal ujawniają bardzo nieodpowiedzialne zachowania na drogach. Sprawcy wykroczeń nie pozostają bezkarni.

W ten weekend, aż 4 kierowców straciło uprawnienia za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h. W sobotę na ul. Goduli policjanci odebrali prawo jazdy 36-letniemu mężczyźnie, który w obszarze zabudowanym motocyklem BMW pędził z prędkością 110 km/h. Na tej samej ulicy dokument uprawniający do kierowania mundurowi zatrzymali 20-letniemu mężczyźnie siedzącemu za kierownicą Audi A3. Lekkomyślny kierowca jechał z prędkością 115 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Obydwaj kierowcy za przekroczenia prędkości o 60 km/h i 65 km/h zostali ukarani mandatami, a najbliższe trzy miesiące będą musieli powstrzymać się od jazdy, gdyż znaczne przekroczenia miały miejsce w obszarze zabudowanym.

ZOBACZ NAGRANIE

W niedziele również na ul. Goduli dwóch kolejnych kierowców straciło prawo jazdy. Był to 20-letni kierowca volkswagena, który przekroczył dozwoloną prędkość o 97 km/h oraz 34-letni kierowca opla, który przekroczył prędkość o 52 km/h. Patrol specjalnej grupy „Speed” możemy spotkać też poza terenem zabudowanym, gdzie funkcjonariusze patrolują główne ciągi komunikacyjne, czuwając nad bezpieczeństwem ruchu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.