Wiadomości z Zabrza

W Miejskim Ogrodzie Botanicznym posadzono sadzonkę dębu "Bartek"

  • Dodano: 2023-04-27 08:00, aktualizacja: 2023-04-27 08:09

20 kwietnia, na terenie Miejskiego Ogrodu Botanicznego w Zabrzu, dla uczczenia Jubileuszu 65-lecia Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, posadzona została sadzonka dębu „Bartek”.

W akcji wzięli udział: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, dyrektor MOB w Zabrzu Agnieszka Zawisza-Raszka oraz zarząd i członkowie ZSM na czele z prezes Teresą Krzysztof-Rybicką.

Sadzonka dębu szypułkowego jest oryginalnym potomkiem najsłynniejszego w Polsce pomnika przyrody – dębu „Bartek” – rosnącego na terenie Nadleśnictwa Zagrzańsk.

Sadzonką opiekować będą się teraz pracownicy zabrzańskiego MOBu, ale jak podrośnie zostanie posadzona w jednym z zabrzańskich parków miejskich.

Lasy i parki w Zabrzu

Warto wspomnieć, że na terenie Zabrza znajduje się ponad 160 hektarów lasów komunalnych oraz dziesięć ogólnodostępnych parków miejskich o powierzchni 39 ha, w których w tylko w ub. roku nasadzonych zostało 20 tys. drzew. W naszym mieście funkcjonuje także założony w 1938 Miejski Ogród Botaniczny, w którym na powierzchni 6,36 ha zgromadzono ponad 5 tys. drzew i krzewów.

W ramach działań proekologicznych Miasto pozyskało w 2021 r. 5 mln zł na rewitalizację terenów zielonych, tj. Parku im. Poległych Bohaterów oraz budowę placu wodnego na osiedlu Janek. W planach jest także modernizacja szklarni oraz budowa zaplecza edukacyjnego we wspomnianym ogrodzie botanicznym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również