Wiadomości z Zabrza

W ciągu miesiąca zabrzańscy policjanci zatrzymali aż 58 osób poszukiwanych

  • Dodano: 2020-08-14 09:00

Tylko w lipcu zabrzańscy policjanci zatrzymali aż 58 osób poszukiwanych. Funkcjonariusze codziennie podejmują działania w celu zatrzymywania osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród zatrzymanych było 6 osób poszukiwanych listami gończymi oraz 8 nieletnich, którzy uciekli z domów lub ośrodków wychowawczych.

Wśród zatrzymanych największą liczbę stanowiły osoby, poszukiwane w celu ustalenia miejsca pobytu oraz osoby, wobec których za popełnione przestępstwa orzeczono prawomocne wyroki pozbawienia wolności. Były to również osoby poszukiwane listami gończymi oraz nieletni, którzy uciekli z domów lub ośrodków wychowawczych.

Zabrzańscy policjanci na co dzień realizujący swoje obowiązki skrupulatnie podejmują sprawdzenia osób, z jakimi mają do czynienia. Ponadto stale prowadzą czynności zmierzające do zatrzymywania osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby takie w swojej przeszłości wielokrotnie wchodziły w konflikt z prawem. Skazane prawomocnym wyrokiem powinny odbywać kary pozbawienia wolności. Jednak z różnych powodów nie zgłosiły się do zakładów karnych i ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Gdy do zabrzańskiej komendy wpłynie list gończy, czy nakaz odbycia kary policyjni poszukiwacze rozpoczynają czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanego. Czasami poszukiwania trwają kilka godzin ale zdarza się, że mogą trwać i kilka lat, bowiem poszukiwani starają się ukryć miejsce swojego pobytu, w czym pomagają mu najbliżsi i znajomi. Wielokrotnie opuszczają kraj na wiele lat.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.