Wiadomości z Zabrza

W Centrum i na Osiedlu Młodego Górnika kradli prąd

  • Dodano: 2019-03-15 11:00

Zabrzańscy mundurowi prowadzą czynności w sprawie kradzieży energii elektrycznej jakie miały miejsce w dwóch zabrzańskich mieszkaniach.

Podjęte wraz z pracownikami energetyki kontrole ujawniły 2 nielegalne podłączenia na Osiedlu Młodego Górnika oraz centrum miasta.

Co grozi za kradzież prądu?

Sprawcom kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a także obowiązek uiszczenie opłaty za nielegalny pobór, której wysokość może wynieść od kilku nawet do kilkunastu tysięcy złotych.

Zabrzańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przeprowadzili działania, które miały na celu ujawnienie nielegalnego poboru energii elektrycznej. Działania tego typu prowadzone wspólnie z pracownikami energetyki prowadzone są przez funkcjonariuszy cyklicznie i doprowadzają do ujawniania kolejnych przypadków nielegalnych podłączeń energii elektrycznej. Tym razem policjanci i kontrolerzy z energetyki ujawnili kradzież prądu w mieszkaniach przy ulicy Żeromskiego oraz Szybowe. Nielegalne przyłącza zostały zlikwidowane.

Uwaga kradzież prądu, zgodnie z przepisami Kodeksu Karnego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Sprawcy będą także musieli uregulować naliczoną przez dostawcę energii opłatę za nielegalny pobór. Wysokość tej opłaty jest bardzo wysoka i wynosi od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych !

Pamiętajmy, że nielegalne przyłącza stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem oi ingerencją w instalację elektryczną. To z kolei może stać się przyczyną pożaru bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.