Wiadomości z Zabrza

VI Zabrzański Budżet Partycypacyjny - ostateczna lista projektów

  • Dodano: 2019-09-25 09:30

Trwa VI edycja Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego. 23 września poznaliśmy ostateczną listę projektów, które zostaną skierowane pod głosowanie.

24 października dowiemy się, które z projektów zgłoszonych przez mieszkańców w ramach VI edycji Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego zostaną zrealizowane.

Do podziału czeka ponad 5 mln zł. Przed nami głosowanie

Ten etap rozpocznie się 3 października i potrwa do 17 października.

Pozytywną ocenę przeszło ostatecznie 71 wniosków. W przypadku dziewięciu zastosowano nową procedurę, jaką była w tym roku możliwość zgłoszenia odwołania. Osiem ocen negatywnych podtrzymano, a jeden z projektów dopuszczono pod głosowanie. Mieszkańcy będą mogli oddać swój głos na siedem projektów ogólnomiejskich, w tym m.in. na pumptruck, sztuczne boisko na obiektach Walki Makoszowy czy „Strefę Wypoczynku”.

Najwięcej projektów skierowano do głosowania w dzielnicy Centrum Południe, gdzie zabrzanie będą mogli zagłosować m.in. na: plac zabaw; doświetlone, nowe przejścia dla pieszych czy lampy solarne na terenach zielonych. Równie dużo, bo aż siedem wniosków zostanie poddanych glosowaniu w dzielnicy Guido. Mają tu szanse powstać m.in.: wolne wybiegi dla psów, boisko wielofunkcyjne i do gry w piłkę nożną przy Szkole Podstawowej nr 1 czy też park treningowy Street Workout Guido. Z ciekawszych projektów, które zgłosili mieszkańcy, warto wymienić: Naukowo-sensoryczny Park Doświadczeń Promyczka w Maciejowie; Międzyszkolną Pracownię Pierwszej Pomocy w Rokitnicy; Chillout na Zaborzu – leżaki miejskie czy też wybieg dla psów w Helence.

Celem głosowania, które rozpocznie się w naszym mieście 3 października, będzie wybór projektów, które następnie zostaną zrealizowane w ramach VI edycji Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego. Głosowanie przeprowadzone zostanie w formie elektronicznej za pomocą interaktywnego formularza dostępnego z każdego miejsca poprzez standardowe przeglądarki stron www.

W celu wzięcia udziału w głosowaniu mieszkaniec będzie musiał podać swoje dane oraz złożyć oświadczenie o zgodzie na procedowanie zgodnie z regulaminem. Opcjonalnie mieszkaniec może podać adres poczty elektronicznej, na który zostanie wysłane potwierdzenie głosowania. Dostępne będą również punkty stacjonarne (przynajmniej jeden w każdej z dzielnic), w których będzie można głosować.

Ostateczna lista projektów, które zostaną skierowane pod głosowanie - w załączeniu.

Więcej informacji na temat VI edycji Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego znajdziecie Państwo w zakładce „Budżet partycypacyjny”.
 

Dokumenty do pobrania:

Dokument
Lista projektów - część 1
Lista projektów - część 2

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • jo!

    Remonty sali gimnastycznej czy inne takie "oświatowe" cele nie powinny być finansowane z budżetu obywatelskiego bo to "z automatu" powinno być robione przez UM. Bo jego za....ny obowiązek!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.