Wiadomości z Zabrza

VI Międzynarodowe Sympozjum Fotograficzno-Socjologicznego

  • Dodano: 2021-09-17 09:45

W najbliższy piątek, o godz. 9.30, w naszym mieście rozpocznie się VI Międzynarodowe Sympozjum Fotograficzno-Socjologiczne “Fotografia dokumentalna – świadectwem dziedzictwa”. Tego dnia organizatorzy zapraszają do Szybu Carnall Kopalni Edisona przy ul. Wolności 410 (Muzeum Górnictwa Węglowego), gdzie z wykładem wystąpi m.in. Richard Kowalski (Francja). 

O godz. 12.15 zaplanowano tu panel pt. “Zachowanie dziedzictwa a fotografia”, do uczestnictwa, w którym zaproszono m.in.: prof. Krystynę Doktorowicz – dziekan Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, prof. Jiriego Siostrzonka z Instytutu Fotografii Kreatywnej z Opawy i prof. Piotra Muschalika z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Moderatorem panelu będzie Arkadiusz Gola – artysta fotograf, fotoreporter, członek zarządu Okręgu Śląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików, absolwent Instytutu Kreatywnej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie.

Wernisaż wystawy “Po Trzydziestce

Tego dnia, w Galerii CafÉ Silesia Muzeum Miejskiego w Zabrzu przy ul. 3 maja 6, zaplanowano wernisaż wystawy “Po Trzydziestce” 30 lat Instytutu Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opavie (początek o godz. 17.00).

Dzień później, o godz. 10.00, rozpoczną się warsztaty i plener fotograficzny na terenie Zabrza, które potrwają do godz. 16.00. 

Miasto Zabrze realizuje to przedsięwzięcie wspólnie z Uniwersytetem Śląskim w Opawie – Instytutem Fotografii Kreatywnej oraz Uniwersytetem Śląskim w Katowicach – Wydziałem Radia i Telewizji. Adresowane jest do środowisk naukowych, fotografów, studentów i uczniów. Jego celem jest nie tylko pogłębianie wiedzy na temat procesów społecznych zachodzących w naszym województwie, ale także ukazanie niezwykłego krajobrazu będącego połączeniem przyrody, przemysłu i architektury.

Wydarzenie patronatem honorowym objęli: Małgorzata Mańka-Szulik – prezydent Miasta Zabrze, prof. PhDr. Irena KorbelĄrovĄ, Dr. – Děkanka Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské Univerzity v Opavě, prof. PhDr. Vladimír Birgus – Vedoucí Institutu tvŻrčí fotografie Filozoficko-přírodovědeckĄ fakulta Slezské Univerzity v Opavě, prof. dr hab. Grzegorz Hańderek- rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, prof. dr hab. Ryszard Koziołek – rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

VI Międzynarodowe Sympozjum Fotograficzno-Socjologicznego

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.