Wiadomości z Zabrza

Uważajmy! Motocykle mogą być wszędzie

  • Dodano: 2021-06-30 09:00

Dni są coraz cieplejsze, a co za tym idzie - fani dwóch kołek poruszają się na swoich jednośladach.

Kierującym samochodami przypominamy, aby częściej niż zwykle szczególnie przed zmianą pasa ruchu spoglądali w lusterka swoich pojazdów. W czasie sezonu motocyklowego pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i innych!

Motocyklistów można podzielić na dwie grupy

Jedni, to przestrzegający przepisów ruchu drogowego amatorzy spokojnych przejażdżek na dwóch kółkach. Drudzy, to niestety zapaleńcy, dla których przyjemnością jest łamanie barier prędkości. To właśnie ta grupa brawurowych motocyklistów stwarza największe zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Z kolei kierującym swoimi jednośladami przypominamy, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy oraz właściwie zachowywali się na drogach. W szczególności apelujemy, aby unikali oni brawurowej jazdy i stosowali się do ograniczeń prędkości, zwłaszcza na terenie zabudowanym. W takich miejscach, gdzie uczestnikami ruchu drogowego są piesi (w tym dzieci i starsze osoby), należy zachować szczególną ostrożność, aby nie doszło do tragedii.

My wszyscy pamiętajmy, że zgodnie z maksymą "Motocykle mogą być wszędzie". Motocyklistom życzymy rozważnej jazdy z wyobraźnią, natomiast kierującym samochodami przypominamy, aby częściej niż zwykle szczególnie przed zmianą pasa ruchu spoglądali w lusterka swoich pojazdów.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Andrzej Picztar

    Co to ma w ogóle znaczyć patrz w lusterka motocykliści są wszędzie??? Czyli co, że niby lepsi od kierowców samochodów?? Święte krowy?? To motocykliści powinni uważać na samochody bo to kierowcy aut mają blachę dookoła i 8 poduszek powietrznych, a motocykliści mają tylko skórę i to nie wszyscy bo wielu idoiotów jeździ w krótkich spodenkach.. Więc rzygać mi się chce jak słyszę patrz w lusterka bo motocykliści są wszędzie..

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.