Wiadomości z Zabrza

Ulicami Zabrza przejedzie Orszak Trzech Króli. W tym roku w zmienionej formie

  • Dodano: 2022-01-05 07:45, aktualizacja: 2022-01-05 08:25

W czwartek 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego, ulicami naszego miasta, wyjątkowo w tym roku ze względu na sytuację epidemiczną, przejedzie samochodowy Orszak Trzech Króli.

Orszak Trzech Króli to przedstawienie Jasełek wystawiane w przestrzeni publicznej – na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce oraz za granicą. Jest to inicjatywa działania lokalnej wspólnoty. Rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalni włodarze – zwykli ludzie tworzą to niezwykłe wydarzenie. Nad tegorocznym orszakiem patronat honorowy objął biskup Diecezji Gliwickiej – Jan Kopiec.

Samochodowy Orszak Trzech Króli

W Zabrzu Orszak będzie podzielony na trzy strumienie, które wyruszą z trzech różnych miejsc, aby połączyć się w jedną wielobarwną grupę, przejeżdżając później do miejsca docelowego, czyli na plac przed Kościołem pw. św. Wojciecha.

Organizatorzy proszą o ozdobienie swojego samochodu w kolorze strumienia, do którego dołączy. Kolorystyka poszczególnych strumieni symbolizuje Trzech Króli i różne kontynenty. Kolor czerwony to strumień europejski, kolor niebieski – afrykański, a kolor żółty – azjatycki. 

Grupa żółta wyruszy z ulicy Królowa Luiza oraz Sierakowskiej, grupa czerwona – z parkingu Centrum Handlowego M1, grupa niebieska – z ulicy Goduli.

Orszak rozpocznie się równocześnie o godz. 14:45 dla wszystkich grup.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.