Wiadomości z Zabrza

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych odwiedzili zabrzańską komendę

  • Dodano: 2024-01-25 08:30, aktualizacja: 2024-01-26 07:31

W poniedziałek zabrzańscy Policjanci spotkali się z klasami policyjnymi Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu. Wizyta młodzieży zorganizowana została w ramach zajęć szkolnych, których głównym tematem było zapoznanie uczniów z jednostkami broni palnej, jakich używają Policjanci. Zajęcia zorganizowane przez zabrzańskich stróżów prawa wpisały się też w kampanię "Policję tworzą ludzie... Twórzmy ją razem".

Uczniowie odwiedzili zabrzańską komendę

Uczestnicy spotkania zapoznali się między innymi z zasadami bezpiecznego obchodzenia się z bronią palną czy zasadami bezpiecznego zachowania się na strzelnicy. Pod okiem instruktora uczniowie brali czynny udział w rozkładaniu i składaniu broni palnej. Poznali różne jednostki broni palnej takie jak: Walther P-99, pistolet maszynowy PM06, czy Mossberg, które używane są powszechnie w Policji. Przy okazji spotkania mundurowi i kadrowcy zachęcali uczniów  do wstąpienia w szeregi Policji. Policjanci przedstawił pokrótce przebieg kariery w Policji, jej kolejne szczeble i możliwości rozwoju oraz awansu. Mundurowi chętnie opowiadali o swojej służbie i opowiadali na pytania uczniów. Prowadzący spotkanie przybliżyli też, na czym polega sam proces rekrutacji i jego poszczególne etapy.

W zakładce ZOSTAŃ POLICJANTEM znajduje się kompendium wiedzy o tym, jak zostać policjantem, czyli wszystkie niezbędne informacje m.in. o postępowaniu kwalifikacyjnym i jego etapach.

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych odwiedzili zabrzańską komendę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również