Wiadomości z Zabrza

Tygryski grają w szachy. Za nami kolejna edycja turnieju dla najmłodszych!

• Dodano: 2024-06-04 18:45

Tygryski grają w szachy to cykl turniejów dla najmłodszych uczestników. Poznajmy zwycięzców drugiej edycji.

Tygryski grają w szachy. Zabrze

Z okazji Dnia Dziecka w niedzielę, 2 czerwca odbyła się druga w tym roku edycja turnieju Tygryski grają w szachy.
Turniej rozgrywany był w czterech grupach:

• do lat 5,
  • do lat 7,
  • do lat 9,

(każdy uczestnik otrzymał puchar, dyplom oraz nagrodę)

• oraz do lat 12.

(każdy uczestnik otrzymał medal oraz pamiątkowy dyplom)

System turnieju pozwolił na zdobycie V lub IV kategorii szachowej. Turniej sędziowały Katarzyna Krajewska i Wiktoria MichalakNa swoim profilu Katarzyna Krajewska poinformowała, że jej uczniowie poradzili sobie świetnie podczas turnieju:

• Wiktor van der Coghen zdobył 2 miejsce w grupie do lat 7. Wiktor zdobył także 5 pkt z 6 partii i swój pierwszy upragniony puchar.
  • Ksawery Haśnik zdobył 3 miejsce w grupie do lat 7 oraz 5 pkt z 6 partii, podzielił miejsce 2-3, o zajętym miejscu zdecydowała punktacja pomocnicza.
  • Oskar Soboń zajął 2 miejsce w grupie do lat 9 oraz zdobył 4,5 pkt z 6 partii.
  • 8-letni Jan Wroński zajął wysokie 5 miejsce w grupie do lat 9, zdobył 4 pkt z 6 partii, wypełnił normę na IV kategorię a w klasyfikacji swojego rocznika uplasował się na 2 miejscu.