Wiadomości z Zabrza

Trzech mężczyzn pobiło bezdomnego w tramwaju. Zostali zatrzymani dzięki reakcji świadków

  • Dodano: 2020-04-27 08:15, aktualizacja: 2020-04-27 08:04

Policjanci z trzeciego komisariatu zatrzymali mężczyzn w wieku 17, 18 i 22 lat, podejrzanych o pobicie 37-letniego bezdomnego. Do zatrzymania doszło w trakcie interwencji, która była możliwa dzięki natychmiastowemu zgłoszeniu o popełnianym przestępstwie na numer alarmowy 112 oraz pełnej współpracy zgłaszających z interweniującymi policjantami.

Dyżurny zabrzańskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące pobicia, do jakiego miało dojść w tramwaju, który jechał ulicą wolności w zabrzańskiej dzielnicy Zaborze. Zgłaszającymi interwencje były osoby, które idąc ulicą zauważyły, że w tramwaju, który przejeżdża obok nich, grupa mężczyzn kogoś bije.

Postanowili zareagować i zadzwonić na numer alarmowy 112

Ponadto wsiadły do następnego tramwaju i pojechały za sprawcami i pokrzywdzonym. Na następnym przystanku osoby zgłaszające zobaczył mężczyznę, który został pobity i zaczęli udzielać mu pomocy. Wtedy na miejscu zjawili się już policyjni wywiadowcy oraz patrol z trzeciego komisariatu. Kiedy wywiadowcy udzielali pomocy pokrzywdzonemu, patrol z trójki wraz ze zgłaszającymi zaczął szukać sprawców pobicia. Dzięki zaangażowaniu osób, które zgłosiły interwencję, mężczyźni zostali szybko rozpoznani i zatrzymani. Teraz będą odpowiadać za pobicie, za co grozi im kara do 3 lat więzienia. Pamiętajmy, że obojętność, jest cichym przyzwoleniem. Szybkie powiadomienie służb o popełnianym przestępstwie, jest najlepszym sposobem na zatrzymanie sprawcy na gorącym uczynku. Czynności w sprawie trwają. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również