Wiadomości z Zabrza

Trwa budowa przedłużenia Alei Korfantego w Zabrzu. Na jakim etapie są prace?

  • Dodano: 2023-03-07 14:45

Prace przy przedłużeniu Alei Korfantego w Zabrzu wciąż trwają. Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu poinformował o aktualnym postępie prac. Na ich zakończenie musimy jeszcze trochę poczekać.

Zabrze. Postęp prac w ciągu Alei Korfantego

Trwają prace mające na celu przedłużenie Alei Korfantego w Zabrzu. Nowy ok. kilometrowy odcinek ma połączyć część północną miasta z południową oraz usprawnić dojazd do zabrzańskiej strefy ekonomicznej. W ramach inwestycji realizowana jest budowa ronda turbinowego na skrzyżowaniu ulic Brygadzistów i Tarnopolskiej, przebudowa skrzyżowania ulic Chopina, Tarnopolskiej i Kościuszki, a także przebudowa obiektów inżynierskich. Na jakim etapie są aktualnie przeprowadzane prace?

– Kontynuowane są prace przy realizacji inwestycji pn.: „Budowa przedłużenia Al. W. Korfantego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Heweliusza do ulicy Brygadzistów w Zabrzu”. Wykonywane jest betonowanie płyty pomostowej ustroju nośnego obiektu mostowego nad ciekiem „J”, zlokalizowanym pomiędzy ul. Nadrzeczną i św. Wawrzyńca. Równolegle prowadzone są prace związane z budową konstrukcji drogi – poinformował Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu.

Umowa na wykonanie zadania została podpisana 14 kwietnia br. Wykonawcą prac jest firma Eurovia Polska SA. Całkowity koszt inwestycji to 42 mln zł, z czego 30 mln zł pokryje dofinansowanie w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Nowego Ładu. Prace powinny zostać zakończone w czwartym kwartale 2023 roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również