Wiadomości z Zabrza

Triathlonowe wyczyny zabrzańskich policjantów!

• Dodano: 2023-06-15 13:30

W miniony weekend przy zbiorniku wodnym Mietków odbyły zawody triatlonowe w ramach których zorganizowano również IV Mistrzostwa Polski Policji w Triathlonie pod Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Policji. Zawody odbyły się na dystansie 1/8 Iron Man, czyli 450 m pływania, 22,5 km jazdy rowerem oraz 5 km biegu. Na stracie stawiło się dwóch zabrzańskich policjantów asp. sztab. Jordan Kowalczyk oraz asp. sztab. Marek Chmurczyk.

Sukces policjantów z Zabrza

W zawodach wzięło udział 189 osób, wśród których znalazło się 22 funkcjonariuszy Policji z całego kraju. W ogólnej części zawodów nasz policjant aspirant sztabowy Jordan Kowalczyk zajął wysokie 4 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz  1 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Z kolei w ramach Mistrzostwa Polski Policjantów na tych zawodach Jordan zajął 2 miejsce kategorii open. Nasz drugi startujący policjant aspirant sztabowy Marek Chmurczyk również może być z siebie zadowolony, ponieważ w ramach Mistrzostw Polski Policjantów w swojej kategorii wiekowej zajął trzeci miejsce.