Wiadomości z Zabrza

Szkoła Podstawowa nr 28 zyskała nowe oblicze po termomodernizacji! [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2022-06-13 10:15

W Rokitnicy świętowano zakończenie termomodernizacji Szkoły Podstawowej nr 28. Uroczystość była także okazją do oddania do użytku małej sali gimnastycznej. Prace remontowe trwały ponad rok – od stycznia ub. r. do marca br. Teraz dzieci, rodzice i pracownicy SP nr 28 mogą cieszyć się z odnowionej placówki i nowych udogodnień.

Szkoła Podstawowa nr 28 w Zabrzu - Rokitnicy po termomodernizacji

W akademii, która została przygotowana specjalnie na tę okoliczność, udział wzięli m.in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar wraz z radnymi, naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu Ewa Wolnica, naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów w Zabrzu Leszek Szczygielski, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zabrzu ks. Zygfryd Sordon, dyrektorowie zaprzyjaźnionych placówek oświatowych, a także przedstawiciele firmy, która realizowała termomodernizację.

– W Zabrzu mamy ponad sto placówek oświatowych, które staramy się sukcesywnie termomodernizować. Udało nam się pozyskać środki na ten cel dla Szkoły Podstawowej nr 28 i mogliśmy spełnić marzenie uczniów i ich rodziców. Cieszę się, że termomodernizację i budowę małej sali gimnastycznej udało się zrealizować w jednym czasie – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Prace obejmowały dwa zadania: poprawę walorów estetycznych i użytkowych obiektu oraz budowę i remont małej sali gimnastycznej. Pierwsze zadanie zostało wykonane z regionalnego programu operacyjnego województwa śląskiego współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego. Drugie zadanie mogło zostać zrealizowane dzięki budżetowi partycypacyjnemu. Koszt całego przedsięwzięcia to ponad 4 mln zł. Część z tej kwoty została pokryta z budżetu miasta Zabrze.

Dzięki wykonanej termomodernizacji koszty ogrzewania szkoły spadną średnio o 1/3.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.