Wiadomości z Zabrza

Świętujmy razem z Górnikiem Zabrze! Przed nami wielkie piłkarskie wydarzenie

  • Dodano: 2020-02-28 09:00

Przed nami wielkie piłkarskie wydarzenie i święto Górnika Zabrze.

W sobotę 28 marca obowiązkowo spotykamy się na stadionie im. Ernesta Pohla. Zagrają dla nas byłe gwiazdy, a także zespoły Górnika i Borussi Dortmund do lat 23.


Wielkimi krokami zbliżamy się do kulminacyjnego momentu obchodów jubileuszu 50. rocznicy największego sukcesu w historii polskiej klubowej piłki nożnej, czyli awansu Górnika do finału Pucharu Zdobywców Pucharów. Impreza zwieńczająca trwające od początku sezonu święto odbędzie się w sobotę 28 marca. Korzystając z przerwy reprezentacyjnej Górnik Zabrze przygotował imprezę, która powinna trafić w gusta wszystkich kibiców 14 – krotnego Mistrza Polski.

To wyjątkowy dzień, w trakcie którego na Arenie Zabrze spotka się około 100. byłych piłkarzy Górnika

Impreza rozpocznie się o godz. 16.00 od turnieju oldbojów. Trzy zespoły – biały, niebieski i czerwony – złożone z gwiazd i ulubieńców ostatnich kilkudziesięciu lat (i nie tylko) raz jeszcze pokażą się wspaniałej zabrzańskiej publiczności: - Nie chcemy dzielić piłkarzy biorąc pod uwagę lata gry w Górniku. Zrobimy prawdziwą mieszankę wybuchową – tłumaczy Dariusz Czernik, prezes zarządu Klubu – Wyobraźmy sobie, że w jednej drużynie zagra na przykład Jan Urban i Igor Angulo, a rywalizować będą z Jesusem Jimenezem i Adamem Kompałą. To naprawdę zwiastuje wielkie emocje. Takiego turnieju jeszcze w Zabrzu nie było.

Na chwilę obecną swoją gotowość nie tylko do przyjazdu, ale i do gry, zadeklarowało około 50. zawodników. Kibice Górnika raz jeszcze będą mogli zobaczyć piłkarzy, których przez lata oklaskiwali z wysokości trybun.

To jednak nie koniec

Po zakończeniu turnieju odbędzie się mecz, w którym zmierzą się reprezentacje do lat 23 Górnika oraz Borussi Dortmund. W pierwszej kadrze „Trójkolorowych” nie brakuje piłkarzy spełniających to kryterium, co zapowiada nie lada emocje. Na stadionie spędzimy łącznie około pięciu godzin i będzie to czas dobrej zabawy i świętowania.

Oczywiście nie zabraknie głównych bohaterów, dzięki którym ta impreza jest w ogóle możliwa, czyli piłkarzy ze wspaniałej drużyny sezonu 1969/70. Swój udział potwierdzili niemal wszyscy żyjący autorzy wielkiego sukcesu. Oni oczywiście z racji wieku już nie zagrają, ale na przez cały czas trwania imprezy będą spotykać się z kibicami, by rozdać autografy i zapozować do zdjęć. Nie zabraknie atrakcji okołomeczowych znanych z organizacji spotkań ekstraklasowych, będzie również kilka nowości. To wszystko po to, by popołudnie spędzone na stadionie im. Ernesta Pohla upłynęło w doskonałej atmosferze.

Więcej na: www.gornikzabrze.pl

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.