Wiadomości z Zabrza

Święcenie pokarmów w zabrzańskich kościołach. Sprawdź, gdzie i o której

  • Dodano: 2022-04-13 15:45

Wielka Sobota już za kilka dni. Zastanawiasz się, o której udać się do kościoła poświęcić koszyczek wielkanocny? Parafie w Zabrzu podały godziny święcenia pokarmów.

W większości domów praktykujących katolików Wielka Sobota i przygotowanie koszyczka wielkanocnego jest jedną z najważniejszych tradycji w całym roku. Warto przypomnieć, że dzień po ukrzyżowaniu Chrystusa jest jedynym dniem w roku liturgicznym, w którym nie usłyszymy kościelnych dzwonów, gdyż w oczekiwaniu na Zmartwychwstanie Jezusa nie odbywają się msze święte.

Wielka Sobota jest czasem ciszy, zadumy nad życiem i śmiercią, a także momentem adoracji Najświętszego Sakramentu i odwiedzin Grobu Pańskiego. Jak co roku każda z parafii w Zabrzu zaprasza na tradycyjne błogosławienia pokarmów. W jakich godzinach można pójść do kościoła z koszyczkiem?

Święcenie pokarmów w kościołach w Zabrzu. O której?

Święcenie pokarmów w każdej z zabrzańskich parafii odbędzie się w innych godzinach. Poniżej lista, z którą warto się zapoznać:

Kiedy już wiemy, kiedy możemy udać się z koszyczkiem do kościoła to warto wiedzieć, co do niego włożyć. Jajka – symbol życia i Zmartwychwstania Chrystusa – to nie wszystko! Zgodnie z tradycją, w wiklinowym koszyku powinny się znaleźć takie produkty, jak chleb (symbolizuje ciało Chrystusa i wydarzenia Wielkiego Czwartku, w tym Ostatnią Wieczerzę), a także baranek (oznacza Chrystusa prowadzonego na śmierć, umierającego za człowieka), a także sól, mięso i wędliny, chrzan, ciasto, ser, pieprz i woda.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również