Wiadomości z Zabrza

Sukces akcji „Szkło Must Go On” w Zabrzu [FOTO]

  • Dodano: 2025-04-07 09:00

W sobotę, 5 kwietnia 2025 r., plac przed Teatrem Nowym w Zabrzu wypełnił się mieszkańcami, którzy licznie odpowiedzieli na zaproszenie do udziału w Wielkiej Zbiórce Szkła. Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Szkło Must Go On”, prowadzonej przez PreZero i Rekopol, przy honorowym patronacie Miasta Zabrze.

Wielka Zbiórka Szkła za nami

Celem wydarzenia była promocja selektywnej zbiórki szkła i budowanie ekologicznej świadomości wśród mieszkańców. Za przyniesienie co najmniej 8 szklanych opakowań – butelek lub słoików – uczestnicy otrzymywali sadzonki hiacyntów lub żonkili.

Zainteresowanie akcją przeszło oczekiwania organizatorów – wydano blisko 2500 roślin, które zabrzanie zanieśli do swoich domów jako symbol nowego, zielonego początku. Cała zgromadzona ilość szkła trafi do recyklingu.

W trakcie wydarzenia działała strefa edukacyjna PreZero, w której najmłodsi mogli wziąć udział w grach i zabawach ekologicznych oraz spotkać maskotkę PreZero Hero. Nie zabrakło również atrakcji dla starszych uczestników i możliwości rozmów z ekspertami na temat recyklingu szkła. W akcji udział wzięli ambasadorzy kampanii: influencerka Marta „Zguta” Zgutczyńska oraz wokalista Mateusz Gędek, którzy wspierali wydarzenie i zachęcali do proekologicznych postaw.

Organizatorzy przypominają, że szkło jest surowcem, który można przetwarzać niemal bez końca – pod warunkiem, że trafi do odpowiedniego pojemnika. Dlatego tak ważne są działania edukacyjne, a Zabrze dało świetny przykład, jak można połączyć troskę o środowisko z integracją społeczności lokalnej.

Miasto Zabrze dziękuje wszystkim uczestnikom za aktywny udział w zbiórce. Takie inicjatywy pokazują, że razem możemy dbać o przyszłość – i to w zielonym stylu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również