Wiadomości z Zabrza

Stowarzyszenie Wrazidlok przygotowało pięć atrakcji z okazji Wielkanocy [HARMONOGRAM]

  • Dodano: 2024-03-25 11:45, aktualizacja: 2024-03-25 12:51

Stowarzyszenie Wrazidlok, przygotowało aż pięć niezwykłych atrakcji na Wielkanoc. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do odkrywania regionu Górnego Śląska podczas tych niezapomnianych wydarzeń. Przy dźwiękach muzyki w niezwykłych miejscach opowiedzą fascynujące historie, ukazując bogactwo kulturowe i dziedzictwo tego regionu.

Niezwykła historia rodu Henckel von Donnersmarck

W Wielką Sobotę po Pałacu Kawalera i Parku w Świerklańcu oprowadzał będzie Teresa Szydłowska. Zdradzi zwiedzającym tajemnice rodu Henckel von Donnersmarck, pokaże także Park. Spotykamy się w Pałacu Kawalera.

Cena zwiedzania: 20 zł. 

Rajza do kościoła pw. Dobrego Pasterza w Parku w Świerklańcu

Rajza do kościoła pw. Dobrego Pasterza w Parku w Świerklańcu i Mauzoleum w niedzielę Wielkanocną 31 marca br.  ok. godz. 15.00 (po mszy św.). Oprowadzał będzie dr Łukasz Zimnoch. W trakcie rajzy zwiedzający zawitają do prezbiterium, a także zwiedzą wnętrze Mauzoleum rodu Henckel von Donnersmarck. Opowieść dotyczyła będzie także: historii gotyku w średniowiecznej Europie, usłyszeć będzie można o gotyku śląskim i neogotyku angielskim. 

Wielkanoc w Kaplicy Tajemnic na Borsigwerku z Katovodą i wykładem

Wielkanoc w Kaplicy Tajemnic na Borsigwerku  w Zabrzu, Borsigwerk ul. Żmudy 2A. Stowarzyszenie zaprasza na wielkanocny koncert zespołu KATOVODA, który specjalizuje się w śpiewie białym. Koncertowi towarzyszyć będzie prelekcja, którego tematem przewodnim jest „Piękno Wielkiej Nocy”. Dr Łukasz Zimnoch opowie o tym jak na przestrzeni wieków i tysiącleci zmieniały się wizerunki Jezusa.

Piękno Wielkiej Nocy - koncert i prelekcja w niezwykłej kaplicy

Piękno Wielkiej Nocy - koncert i prelekcja w niezwykłej kaplicy. Bytom Plac Klasztorny 4. Stowarzyszenie WRAZIDLOK zaprasza na koncert i prelekcję, którego tematem przewodnim jest „Piękno Wielkiej Nocy”.
Wystąpią: Emilia Widera i Maria Ciniewska studentki Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Repertuar: Jesteś królem, Zbawienie przeszło przez krzyż, Tyś jest moim życiem, Jezioro Genezaret, Wesoły dzień dziś nastał, Wielbić Pana chcę, Głoś imię Pana, Niech zabrzmi chwała, Zwiastunom z gór, Alleluja, Miłosierny Pan i łaskawy, Oto są baranki Boże

Dr Łukasz Zimnoch opowie o tym jak na przestrzeni wieków i tysiącleci zmieniały się wizerunki Jezusa. Wydarzenie odbędzie się w miejscu, które na co dzień jest niedostępne, tj. w kaplicy Parafii Ewangelicko – Augsburskiej.

Śląskie Kroszonki z Maestro Dylusem

5. Śląskie Kroszonki z Maestro Dylusem w Poniedziałek Wielkanocny w Pałacu Kawalera w Świerklańcu – początek godz. 15.00. W trakcie wydarzenia Szymon Dylus pokaże i opowie o tym jak zrobić śląską kroszonkę. Zapraszamy rodziny z dziećmi. Zabierzcie Państwo jajka i nożyki do tapet będzie można poćwiczyć pod okiem Maestra Szymona drapanie kroszonek. Po spotkaniu z Szymonem Dylusem, Ilona Otrząsek opowie o Donnersmrckach i pokaże zwiedzającym Pałac Kawalera. Spotkanie poprowadzi Sabina Frankowska Zięcina.

Szymon Dylus to zasłużony dla kultury Śląska, mieszkaniec dzielnicy Gliwic Sośnicy. Współautor i konsultant książki "Gliwice - Sośnica, ludzie i miejsca". Wieloletni przewodnik pielgrzymek do Wambierzyc i na Górę Świętej Anny. Od dziecka zajmuje się kroszonkami. W czasie XXXIV edycji konkursu "Górnośląskie kroszonki" 11 razy 9sic!) zwyciężył ten konkurs w technice rytowniczej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również