Wiadomości z Zabrza

Spotkania z uchodźcami zorganizowane przez zabrzańskich profilaktyków

  • Dodano: 2022-04-20 07:15, aktualizacja: 2022-04-20 07:18

Policjanci z Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej zabrzańskiej komendy spotkali się z uchodźcami z Ukrainy. W spotkaniach o charakterze profilaktycznym brał udział tłumacz języka ukraińskiego. Dzięki temu mundurowi mogli przekazać cenną wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa.

Policjanci nieustannie angażują się w pomoc osobom, które uciekły przed rosyjską inwazją na Ukrainę

Mundurowi biorą udział w zbiórkach najpotrzebniejszych rzeczy, zabezpieczają przejazdy osób oraz stale pilnują ładu i porządku w miejscach, gdzie kwaterowani są mieszkańcy Ukrainy. Wszystko po to, by osoby uciekające przed wojną czuły się w naszym kraju bezpieczne.

Jedną z form dbania o poczucie bezpieczeństwa uchodźców są również spotkania profilaktyczne. Policjanci omawiają z obywatelami Ukrainy zagrożenia, jakie mogą ich spotkać po przyjeździe do naszego kraju. Handel ludźmi, kradzież dokumentów, oszustwa czy zaginięcia, to tylko kilka tematów poruszanych przez mundurowych podczas takich spotkań.

Kolejne spotkania odbył sie w miniony piątek na terenie Hali Pogoń i Ośrodka sportowego Walka Zabrze. W trakcie spotkań policjanci uczulali uchodźców, na jakie sytuacje powinni zwracać uwagę i kiedy wzmóc swoją czujność. Informowali także o numerach telefonów, pod którymi mogą znaleźć profesjonalną pomoc w przypadku zagrożenia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również