Wiadomości z Zabrza

Śmiertelny wypadek na autostradzie A4. Droga w kierunku Katowic była zablokowana!

  • Dodano: 2023-09-20 10:00, aktualizacja: 2023-09-20 13:03

Wczoraj około południa doszło do śmiertelnego wypadku na zabrzańskim odcinku autostrady A4. W wyniku zderzenia trzech pojazdów zginął 36-letni kierujący busem. Droga w kierunku Katowic przez kilka godzin była zablokowana.

Tragiczny wypadek na Zabrzu

We wtorek 19 września ok. godziny 12:00 na zabrzańskim odcinku autostrady A4 w kierunku Katowic doszło do tragicznego wypadku z udziałem busa, samochodu osobowego i samochodu ciężarowego z naczepą. Pojazdami podróżowali tylko kierujący. Na miejscu interweniowali policjanci, strażacy, ratownicy medyczni i LPR.

– Autostrada A4 318 km w kierunku Katowic. Zderzenie trzech pojazdów: busa, ciężarówki oraz samochodu osobowego. Występują utrudnienia w ruchu. Na miejscu zastępy z JRG PSP Zabrze oraz JRG PSP Gliwice – poinformowano w mediach społecznościowych Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu.

Poszkodowany został 36-letni kierujący busem. Strażacy wyciągnęli go z pojazdu, jednak jego życia nie udało się uratować. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale z uwagi na zgon osoby poszkodowanej, został zawrócony do bazy. Pozostali kierujący zostali przebadani przez zespół ratownictwa medycznego i nie odnieśli obrażeń.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że, 36-letni obywatel Słowacji kierujący samochodem marki Iveco z nieustalonej przyczyny uderzył w poprzedzający go pojazd  ciężarowy marki Man, który następnie uderzył w samochód osobowy marki Chevrolet. W wyniku zdarzenia 36-latek poniósł śmierć na miejscu, a pozostali uczestnicy zdarzenia nie doznali poważnych obrażeń. – przekazuje mł. asp. Sebastian Bijok oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Na czas prowadzenia działań droga była całkowicie zablokowana. Ok. godziny 16:30 udrożniony został lewy i środkowy pas ruchu, a od godziny 16:50 ruch odbywał się już bez utrudnień.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również