Wiadomości z Zabrza

Śmiertelne pobicie dentysty w Zabrzu: Śledztwo trwa

  • Dodano: 2021-02-24 11:30

Powraca historia morderstwa dentysty z Zabrza. Mężczyzna został śmiertelnie pobity 11 października 2019 roku, jednakże teraz sprawa wróciła na wokandę. We wtorek, 22 lutego, Sąd Rejonowy w Zabrzu nie zdecydował się na aresztowanie domniemanego sprawcy.


39-latek zginął w jednym z barów w Zabrzu

Przypomnijmy, że w pewien październikowy wieczór dentysta Filip P. udał się do jednego z zabrzańskich lokali gastronomicznych przy ulicy Wolności, serwujących kebaby. W tym samym lokalu przebywali już Sylwester K. z dziewczyną i Mateusz O. Kiedy Filip P. wszedł do środka, nagle podbiegł do niego Mateusz O. i uderzył pięścią w okolice skroni. Następnie to samo powtórzył Sylwester K. Wtedy też Filip P. przewrócił się.

Obsługa lokalu natychmiast wezwała pogotowie i policję. Ciosy były tak silne i wymierzone w newralgiczne miejsce, że młody mężczyzna zmarł na miejscu. Początkowo sądzono, że 39-latek zakrztusił się jedzeniem. Jednakże przeprowadzona sekcja zwłok wykazała liczne krwiaki, które powstały na mózgu ofiary. Całe zajście zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu.

Jeden z podejrzanych został aresztowany, drugi przebywa na wolności

Wspomniani mężczyźni otrzymali zarzuty. Sylwester K. został zatrzymany przez policję, a następnie trafił do aresztu, gdzie przebywa do dziś. Jednakże inaczej potoczyły się losy Mateusza O. Jak podał portal infodent24.pl, mężczyzna ten mieszka i pracuje za granicą. Przesłuchano go od razu po zajściu. Później wyjechał do Niemiec. Kolejne przesłuchanie miało miejsce dopiero w miniony poniedziałek. Finalnie, pomimo wniosku prokuratury o zastosowanie aresztu, Sąd Rejonowy w Zabrzu zadecydował, że domniemany sprawca może pozostać na wolności.

Jako, że śledztwo prowadzone przez prokuraturę Rejonową w Zabrzu mocno się przeciągało, zostało objęte dozorem przez Prokuraturę Okręgową w Gliwicach.

Komentarze (2)    dodaj »

  • me

    To jest aż niemożliwe co się czyta... :o

  • Johny

    żle zorganizowame zawody,zawaski przesmyk i bardzo rytmiczna jazada spowodoway smierć mlodego,niewinnego czlowieka!szkoda tego kolarza,kto by pomysla,że wyścikg dla niegi-tak t ragibcznie się zakończy?!,,,,

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również