Wiadomości z Zabrza

"Słowa na piasku" – kolejna premiera w Teatrze Nowym! [FOTO]

  • Dodano: 2024-06-11 10:00

Na deskach sceny kameralnej im. Stanisława Bieniasza Teatru Nowego w Zabrzu w ub. weekend wystawiony został spektakl „Słowa na piasku” na podstawie tekstu hiszpańskiego dramaturga Davida Desoli. Sztukę wyreżyserował Adam Biernacki, a w głównych rolach wystąpili: Dagmara Noszczyk, Jakub Piwowarczyk oraz Zbigniew Stryj.

Premiera "Słowa na piasku" na Scenie Kameralnej

Opowieść wprowadza w świat, w którym nic nie jest pewne na sto procent i żaden z bohaterów tego dramatu nie jest do końca zdrowy. Ale w końcu, jak konstatuje karmiący nieistniejące kaczki profesor Hierofant, mędrzec i błazen w tym spektaklu, „wszyscy jesteśmy szaleni i normalni jednocześnie. Jesteśmy szarmalni albo norleni, w sumie to samo, chociaż nie wszystko jedno”.

Dramat tego autora, „7 minut”, w reżyserii tegoż reżysera, Adama Biernackiego, zdobył serca jury i publiczności XVII edycji Festiwalu Rzeczywistość Przedstawiona w Zabrzu. Zapraszamy więc na nowe spotkanie z tymi twórcami – zobaczcie sami czym tym razem nas zaskoczą!

–Myślę, że to moje najlepsze dzieło z jednego powodu: było mi je napisać bardzo łatwo, ponieważ postacie mówiły same za siebie, po prostu je tam umieściłem, a one zbudowały historię. To zdarza się tylko w nielicznych przypadkach, gdy autor czuje, że dotyka nieba. To już druga moja premiera w Polsce (obie w tłumaczeniu Rubi Birden i reżyserii Adama Biernackiego), chcę iść na trzecią! Trzymam kciuki za twórców z Zabrza! Życzę udanej premiery! – komentuje David Desola.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również