Wiadomości z Zabrza

Skrzyżowanie Napieralskiego i Limanowskiego do poprawy? Jest niebezpieczne dla pieszych!

  • Dodano: 2019-08-13 03:45, aktualizacja: 2019-08-13 03:50

Piesi poruszający się po Zaborzu będą mogli poczuć się bezpieczniej? Kierowcy ścinają zakręty na skrzyżowaniu Napieralskiego i Limanowskiego. Jeden z radnych wnioskuje o zmianę organizacji ruchu!

Wiele razy z duszą na ramieniu przechodzisz chodnikiem w pobliżu ulic Limanowskiego i Napieralskiego w strachu, czy zza zakrętu nagle nie wyskoczy samochód? Nie jesteś odosobniony/a! Z wnioskiem o zmianę organizacji ruchu, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i pieszych poruszających się w tej okolicy interpelację złożył jeden z miejskich radnych, Kamil Żbikowski.  

Układ drogowy przy skrzyżowaniu ulic Limanowskiego i Napieralskiego stwarza duże niebezpieczeństwo dla pieszych korzystających z chodników na ich zgięciu z początku ul. Napieralskiego w ciąg ul. Limanowskiego oraz po wewnętrznej stronie ostrego łuku ul. Limanowskiego w bezpośrednim pobliżu skrzyżowania. 

Kierowcy często z nonszalancją „ścinają” sobie łuk i zakręt w tym miejscu po chodniku, co grozi potrąceniem przechodniów poruszających się chodnikiem, którzy mają nadejść zza rogu – tłumaczy Kamil Żbikowski.

Radny wnioskował o ustawienie barierek zabezpieczających chodniki w tym miejscu, właściwe oznakowanie informujące o konieczności zachowania ostrożności przez kierowców nadjeżdżających ze wszystkich trzech kierunków oraz sprzed łuku ul. Limanowskiego, a także o montaż kosza na śmieci. Jego zdaniem potrzebna jest również analiza zapotrzebowania na ograniczenie prędkości w tym miejscu oraz ustawienie luster drogowych.

Miasto nie przychyliło się do wniosku o stworzenie barierek zabezpieczających pieszych poruszających się w tym miejscu przed ewentualnym wypadkiem, jednak problem rozwijania nadmiernej prędkości i ścinania zakrętów przez kierowców wymaga rozwiązania. Sprawę prowadzi Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej

Ze względów technicznych (parametry chodników, liczne studnie teletechniczne, itp.) zabudowa barierek drogowych we tej lokalizacji nie jest możliwa. Biorąc pod uwagę rodzaj zabudowy mieszkaniowej oraz lokalny charakter ruchu drogowego przeanalizowana zostanie możliwość kompleksowej reorganizacji ruchu w kwartale ulic Skargi/Lompy i Limanowskiego/Lompy – przekazuje prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik

Miasto rozważa wprowadzenie strefowego ograniczenia prędkości pojazdów do 30 km/h oraz zastosowanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu.

Informuję, że kosze przyuliczne są odtwarzane po licznych dewastacjach i umieszczane w nowych lokalizacjach corocznie przede wszystkim na głównych ciągach oraz w obrębie przystanków komunikacyjnych. Umieszczenie kosza we wskazanej lokalizacji nastąpi na etapie zawierania umowy zapewniającej jego opróżnianie – informuje prezydent Zabrza.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Mieszkaniec

    Ciekawe bo moim zdaniem większe zagrożenie stanowią spadajace elementy dachów i ścian rozpadających się domów

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.