Wiadomości z Zabrza

Sebastian Dziębowski również kandyduje na fotel prezydenta

 • Dodano: 2024-01-23 15:00

Mamy kolejnego chętnego na najważniejszy fotel w zabrzańskim magistracie. W wyborcze szranki ma zamiar stanąć także radny Sebastian Dziębowski.

Kolejny kandydat

Dziębowski jest czwartym potwierdzonym kandydatem na stanowisko prezydenta Zabrza. Robi się coraz ciekawiej, 

Drodzy Zabrzanie. Po wielu latach działalności na rzecz naszego Miasto Zabrze postanowiłem podjąć jedną z ważniejszych decyzji w moim życiu. Pragnę Was poinformować, że będę kandydował w najbliższych wyborach na prezydenta Zabrza - napisał w swoich mediach społecznościowych radny. 

Radny z Zaborza i działacz społeczny

Sebastian Dziębowski dał się poznać kilka lat temu, jako działacz społeczny związany m.in. z Fundacji Dobrzy Ludzie dzieciom, która zajmuje się wsparciem dla młodzieży z różnymi problemami. Zanim został radnym aktywnie działał także w środowisku hip-hopowym.

Decyzja o kandydowaniu nie jest spontaniczna, lecz solidnie przemyślana. Przez ostatnie lata jako społecznik, członek stowarzyszenia i wiceprzewodniczący Rady Miasta udało mi się zrealizować wiele inicjatyw, które wpłynęły na poprawę jakości życia mieszkańców Zabrza. Przed wyborami samorządowymi złożyłem konkretne obietnice mieszkańcom mojej dzielnicy - Zaborza i sukcesywnie zrealizowałem każdą z nich. 

Program już jest?

Radny zapowiada, że najbliższym czasie pojawi się więcej informacji o jego dorobku na rzecz miasta. Wpis, dość obszerny, zawiera też kilka informacji odnoszących się do programu, jaki planuje przedstawić od i jego ugrupowanie. 

podczas mojej prezydentury Zabrze będzie miastem nowoczesnym, przyjaznym do życia, do pracy i do prowadzenia działalności.

Uważam, że samorząd powinien być wolny od ogólnopolskiej polityki, dlatego nie kandyduję z żadnej partii politycznej. Chcę być prezydentem wszystkich zabrzan, otwartym na rozmowy, bez politycznych podziałów, uwzględniającym głos mieszkańców i podejmującym rozsądne decyzje oparte na silnych argumentach.

Sebastian Dziębowski w starciu o fotel prezydenta będzie konkurował z obecnie urzędującą, radnym Kamilem Żbikowskim oraz Borysem Borówką (wiceprezydent Zabrza, związany z PiS). Niebawem dowiemy się, kogo wystawi Koalicja Obywatelska. 
 

Komentarze (9)    dodaj »

 • Paula

  Jako rodowita Zabrzanka, z ciekawości przeczytałam artykuł bo nie kojarzę nazwiska. Ciekawe bo byłam kiedyś na spotkaniu radnych a jakoś mi nie utkwił w pamięci. Widać niewiele mówił, albo był nieobecny tego dnia. Druga osoba której kompletnie nie znałam to Alina Nowak.

 • Gosia

  Super Radny zrobil duzo dla miasta zabrze oraz dla dzielnicy zaborze. Udziela sie bardzo duzo spolecznie wspolpracuje z dziecmi majac fundacje. Widze go jako najlepszego kandydata na fotel prezydenra. Trzymam kciuki

 • XxX

  Super człowiek, jedyny prawdziwy kandydat, miejmy nadzieje że wygra żeby nasze miasto stało sie prawdziwą utopią dla nas mieszkańców. Inni kandydaci jak na przykład nasza caryca która niszczy to miasto oraz nasz klub Górnik zabrze nie może sie z nim porównywać.

 • Dawid

  Zobaczymy, czy mu się uda.

 • Jasiu ZBO

  Masz mój głos Seba

 • Dawid

  To już jeden ma :P

 • Kajtek

  Jedyny chyba bezpartyjny kandydat na prezydenta Zabrza. Mańka popierała kilka lat temu kandydata na prezydenta Polski, który potrzebował suflerkę, Alina Nowak wędruje po wszystkich partiach, Rupniewska to typowy działacz Tuska, Żbikowski sympatyzuje również z Hołownią i środowiskami Tuska.

 • Dawid

  Nie wiem, czy taki bezpartyjny. Niby od jakiegoś czasu tak, ale długo wspierał Carycę.

 • Ptch

  Bandzior i tyle ,,, omerta gang , jeden drugiego obrabia.....

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również