Wiadomości z Zabrza

Samochód płonął na drodze! 23-latek z Bytomia kierował mimo sądowego zakazu

  • Dodano: 2021-07-27 07:30, aktualizacja: 2021-07-27 07:52

Zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczony przez sąd nie stanowił żadnej przeszkody dla 23-latka, aby jechać po drodze publicznej. Mieszkaniec Bytomia nie dostosowując prędkości, doprowadził do kolizji drogowej, w wyniku czego jego samochód stanął w płomieniach. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, a także dożywotni zakazu prowadzenia pojazdów.

Samochód stanął w płomieniach

Mundurowi z zabrzańskiej drogówki w niedzielę o 14.37 otrzymali informację o kolizji drogowej, do jakiej doszło na ulicy Ofiar Katynia. Na miejscu policjanci ustalili, że sprawcą zdarzenia drogowego jest 23-letni mieszkaniec Bytomia, który kierując BMW, nie dostosował prędkości do panujących warunków i uderzył w latarnie, w wyniku czego jego samochód stanął w płomieniach. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie informatycznym okazało się, że mężczyzna od 2019 roku posiada czynny zakaz kierowania pojazdami.

Złamanie sądowego zakazu

Policjanci poinformowali mężczyznę o popełnieniu przez niego przestępstwa przeciwko wymiarowi sprawiedliwości. Kodeks karny za złamanie sądowego zakazu przewiduje do 5 lat więzienia. 23-latek musi się również liczyć z tym, że wymiar sprawiedliwości może orzec wobec niego dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. 23-latek nie uniknął również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.