Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Ruszył program "Wspieraj Seniora"!

  • Dodano: 2020-11-02 08:00, aktualizacja: 2020-10-30 15:12

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Zabrzu informuje, że przystąpił do realizacji Programu „Wspieraj Seniora”.

Pomoc w czasie pandemii

Celem  programu „Wspieraj Seniora”  jest zapewnienie usługi wsparcia Seniorów w wieku 70 lat i więcej, którzy w obowiązującym stanie epidemii zdecydują się na pozostanie w domu i nie są w stanie np. poprzez wsparcie rodziny zabezpieczyć sobie artykułów podstawowej potrzeby. Usługa wsparcia będzie polegała w szczególności na dostarczeniu zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej.

Komu należy się pomoc?

Program adresowany jest do osób w wieku 70 lat i więcej, które pozostaną w domu w związku z zagrożeniem zakażeniem Covid-19, w szczególnych przypadkach osoby poniżej 70 roku życia. Realizacja usługi wsparcia w postaci dostarczenia zakupów nie przysługuje osobie, która korzysta z usług opiekuńczych, bądź specjalistycznych usług opiekuńczych.

Osoba starsza, w wieku 70 lat i więcej, która zdecyduje się pozostać w domu  w związku z utrzymującym się stanem epidemii, dzwoni na ogólnopolską infolinię Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów (nr tel.:  22 505 11 11). Korpus przekazuje prośbę o pomoc do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Zabrzu przez system Centralnej Aplikacji Statystycznej. Senior może również zgłosić się o pomoc bezpośrednio do tutejszego Ośrodka. Realizacją takiego zgłoszenia zajmuje się właściwy Dzielnicowy Punkt Pomocy Społecznej.

Pracownik Dzielnicowego Punktu Pomocy Społecznej kontaktuje się telefonicznie z seniorem, weryfikuje zgłoszenie i ustala usługę wsparcia, która ma polegać w szczególności na dostarczeniu tej grupie Seniorów zakupów, zgodnie ze wskazanym zakresem, obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej.

Koszty zakupów  będących przedmiotem pomocy pokrywa Senior.

Więcej informacji: https://wspierajseniora.pl/

Ruszył program "Wspieraj Seniora"!

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.