Wiadomości z Zabrza

Ruszył nabór do szkoły muzycznej

  • Dodano: 2021-05-17 08:30, aktualizacja: 2021-05-17 08:48

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. S. Moniuszki w Zabrzu ogłosiła nabór do klas pierwszych. Wszystkich chętnych do podjęcia nauki w naszej zabrzańskiej szkole muzycznej dyrekcja prosi o składanie wniosków wyłącznie drogą elektroniczną (do pobrania na stronie szkoły w zakładce szkoła/rekrutacja).

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu prowadzona jest i nadzorowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To placówka artystyczna, której głównym celem jest kształcenie muzyczne dzieci i młodzieży. Od ponad stu lat pełni w naszym mieście ważną funkcję edukacyjną i wychowawczą.

W 2019 roku placówka świętowała 100-lecie działalności

W tym samym roku zakończył się gruntowny remont siedziby szkoły. Została poddana termomodernizacji, powstała tu nowoczesna sala koncertowa, sale kameralne oraz pracownia rytmiki. Placówka została wyremontowana w ramach programu „Kompleksowa modernizacja energetyczna państwowych placówek szkolnictwa artystycznego”. Kompleksowy remont trwał prawie trzy lata, a całość kosztowała 15 mln zł. Dodatkowo placówka pozyskała z ministerialnego grantu 570 tys. zł na wyposażenie – nowe meble i instrumenty. Szkołę wyremontowało konsorcjum warszawskich firm: Erekta Budownictwo Specjalistyczne i Erekta Budownictwo. Budynek ma obecnie m.in. wytłumione sale, drzwi z systemem opuszczanych progów, skośne sufity, minimalizujące pogłosy. Na dachu placówki zainstalowano również ogniwa fotowoltaiczne.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.