Wiadomości z Zabrza

Roadpol Safety Days i działania "Prędkość" z zabrzańskimi policjantami

  • Dodano: 2023-09-21 08:00, aktualizacja: 2023-09-21 08:11

Policjanci z zabrzańskiej drogówki w ramach akcji ROADPOL Safety Days zorganizowali akcję, która swoim charakterem wpisywała się hasło akcji – Żyj i ratuj życie. W akcję zaangażowali się ratownicy z Zabrzańskiej grupy Ratownictwa PCK oraz uczniowie klasy policyjnej z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu.

ROADPOL Safety Days

W dniach 16-22 września 2023 roku, w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzona jest akcja pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL przy wsparciu m.in. Komisji Europejskiej i Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, a ich głównym założeniem jest dążenie do WIZJI ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Kampania przewiduje działania w całej Europie promujące bezpieczne zachowania oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, jak również podnoszące świadomość zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg.

W ramach akcji policjanci z wydziału ruchu drogowego zabrzańskiej komendy przeprowadzili działania prędkość oraz jednocześnie działania profilaktyczne promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Działania polegały na tym, że kierowcy, którzy zostali zatrzymani za nieznaczne przekroczenie prędkości, otrzymywali pouczenie, jednak oprócz tego musieli przejść krótkie szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy, które prowadzili uczniowie klasy policyjnej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu. Ponadto policjanci rozdawali odblaski oraz koce termiczne.

Przeprowadzone działania mają na celu uświadomienie kierowców, że bezpieczeństwo na drogach w ogromnej mierze zależy od nich samych, od ich decyzji i postaw. Policjanci w rozmowach z kierowcami podkreślali również to, że wyjeżdżając na drogę, bierzemy odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również