Wiadomości z Zabrza

Rewitalizacja Parku Hutniczego zakończona! [FOTO]

  • Dodano: 2024-03-27 09:15

Po gruntownej modernizacji, sfinansowanej ze środków norweskich, mieszkańcom ponownie udostępniony został Park Hutniczy. Wczoraj odbył się tu event z okazji zakończenia prac związanych z rewitalizacją tej przestrzeni. Park zyskał zupełnie nowy wygląd i mnóstwo atrakcji dla mieszkańców w każdym wieku. ‍‍‍To m.in. nowy plac zabaw, wodny plac zabaw, skatepark, siłownia pod chmurką, wybieg dla psów i miejsca grillowania. Odrestaurowane zostało także „źródełko Neptuna” w północnej części parku.

Uroczyste otwarcie Parku Hutniczego

Park Hutniczy zyskał nowe oblicze w ramach projektu „Zabrze – miasto przestrzenią rozwoju”. Został odświeżony i wzbogacony o małą architekturę. Oprócz wspomnianych atrakcji wykonawca wykonał także nasadzenia i oświetlenie. Alejki zostały wyremontowane, utworzono też nowe. Zadbano także o „źródełko Neptuna” usytuowane w północnej części parku. Odrestaurowane z dbałością o szczegóły zachwyca detalami i zachęca do zatrzymania się tu na chwilę zadumy i odpoczynku.

– Dzisiejsze wydarzenie stanowi uwieńczenie intensywnego procesu pozyskania ponad 15 mln z funduszy norweskich. Zabrze jest jednym z 29 miast w całej Polsce, które skutecznie sięgnęły po te środki – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik

– Dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten proces urzędnikom oraz pracownikom miejskich spółek i jednostek, jak również firmie PLAST-BUD. Zadbajmy wspólnie o to, by nasz piękny park służył nam jak najdłużej.

W Parku Hutniczym utworzono trzy skwery wypoczynkowe – jeden z nich jest wyposażony w gry stolikowe- stół do gier w piłkarzyki, stoły do gry w szachy i „chińczyka”. Z pewnością po tej szeroko zakrojonej rewitalizacji Park Hutniczy stanowić będzie teraz wspaniałe miejsce do spędzenia wolnego czasu dla całych rodzin.

Rewitalizacja Parku Hutniczego

Rewitalizacja Parku Hutniczego, przeprowadzona dzięki pozyskanym przez Miasto Zabrze funduszom norweskim, miała na celu przywrócenie mu dawnego blasku oraz dostosowanie go do potrzeb współczesnych użytkowników. Łączna wartość inwestycji to ponad 9 mln zł.

Projekt „Miasto Przestrzenią Rozwoju”, w ramach którego przeprowadzono tę rewitalizację, finansowany jest z programu „Rozwój Lokalny” i współfinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021 oraz Budżetu Państwa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również