Wiadomości z Zabrza

Remont Kina Roma w Zabrzu. Najstarsze kino na Górnym Śląsku odzyska dawny blask!

  • Dodano: 2022-03-04 13:30

Najstarsze kino na Górnym Śląsku zostanie wyremontowane. Remont elewacji i dachu ma przywrócić jego dawny blask. Prace mają zostać zakończone w sierpniu br.

Remont za blisko pół miliona złotych

Remont zabrzańskiego Kina Roma rozpocznie się 19 kwietnia i potrwa do końca sierpnia 2022 roku. W planach jest remont kapitalny dachu na głównym budynku oraz renowacja elewacji frontowej, a w tym odtworzenie detali architektonicznych, renowacja balustrad balkonów, remont kapitalny balkonów, wymiana stolarki okiennej i wykonanie wszelkich elementów z blachy.

Remont możliwy jest dzięki Wspólnocie Mieszkaniowej Nieruchomości, której w większej części udziałowcem jest Gmina Zabrze. Koszt inwestycji to 488,6 tys. zł.

– W 100 lecie Miasto Zabrze  kolejny budynek otrzyma „nowe życie” i będzie cieszył oko mieszkańców pamiętając, że prawdziwa magia kina odbywa się w jego wnętrzu – przekazuje Zarząd Budynków Mieszkaniowych Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z o.o.

Zabrzańskie Kino Roma działa już od 1912 roku

Kino Roma działa już od ponad 100 lat i jest najstarszym kinem na Górnym Śląsku. Znajduje się w samym centrum Zabrza przy ulicy Padlewskiego 4. W kinie Roma zawsze można liczyć na najnowsze premiery filmowe ze światowych festiwali, seanse bez reklam oraz częste warsztaty i spotkania z twórcami filmowymi.

W 2021 roku zabrzańskie Kino Roma dołączyło do grona 199 kin w kraju należących do Sieci Kin Studyjnych i Stowarzyszenia Kin Studyjnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również