Wiadomości z Zabrza

Reaguj, kiedy widzisz niepokojące sytuacje. Skorzystaj z KMZB

  • Dodano: 2020-03-25 08:15, aktualizacja: 2020-03-23 08:15

Widzisz w swoim miejscu zamieszkania coś niepokojącego, a może chciałbyś nas poinformować o tym, że młodzież kąpie się w miejscach niestrzeżonych?

Przypominamy, że będąc świadkiem niepokojących sytuacji możesz skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To interaktywne narzędzie dające każdemu obywatelowi możliwość wpłynięcia na bezpieczeństwo w swoim rejonie.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa od ponad 2 lat działa w całej Polsce. Narzędzie sprawdza się jako dobry komunikator między społeczeństwem, a Policją. Mieszkańcy chętnie z niej korzystają i nanoszą na mapę zagrożenia, które później są weryfikowane przez mundurowych. Zgłoszenie są przede wszystkim sprawdzane przez dzielnicowych. To policjanci pierwszego kontaktu, którzy najlepiej znają swoje rejony i reagują na nieakceptowane społecznie zachowania. Zgłaszane zagrożenia na drogach są natomiast sprawdzane przez mundurowych z ruchu drogowego.

Jeśli widzisz, że w twojej okolicy dzieje się coś niepokojącego, zareaguj i zgłoś to na mapie. Pamiętajmy jednak, że w przypadkach pilnych, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja Policji, nadal korzystamy z numeru alarmowego 112.

Zachęcamy do korzystania z KMZB na stronie www.slaska.policja.gov.pl

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Antoni...

    Kiedy rząd w Zabrzu zrozumie,że trzeba dokonać pewnych zmian jeżeli chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców ,już o tym pisałem Policja powinna zastosować patrole dwuosobowe,może z Psem zarówno w dzień jak i w nocy,jak nie Policja to Straż miejska , wówczas będzie jako taki porządek i spokój , mieszkańcy będą czuli się bezpieczni a wandale zrozumieją gdzie ich miejsce inaczej sprawa sądowa lub izba wytrzeźwień , kilka razy zapłaci za trzeźwienie to mu się odechce.

  • RR

    Tylko czy to faktycznie coś daje? Przy sklepie nocnym przy Sportowej 1 od ponad dwóch lat niezmiennie jest po ok. 70 zgłoszeń a sytuacja raczej się nie zmienia...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.