Wiadomości z Zabrza

Przekroczenie prędkości, jazda po alkoholu - podsumowanie policyjnej akcji Prędkość

  • Dodano: 2021-03-09 08:15, aktualizacja: 2021-03-09 08:21

Wczoraj na zabrzańskich drogach policjanci zabrzańskiej drogówki przeprowadzili działania "Prędkość", w których trakcie ujawnili 50 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Ponadto zatrzymali jednego nietrzeźwego kierującego, dwóch z cofniętymi uprawnieniami, oraz jednego z orzeczonym zakazem kierowania.

Policjanci skontrolowali 81 pojazdów i ujawnili 50 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Mundurowi zatrzymali także nietrzeźwego kierującego, który w wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu. W trakcie prowadzonych działań policjanci zatrzymali także 2 dwóch kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko pomimo cofnięcia uprawnień. Wśród zatrzymanych znalazła się też jedna osoba z orzeczonym zakazem kierowania pojazdami.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.