Wiadomości z Zabrza

Przedwakacyjne spotkanie dzielnicowych z przedszkolakami

  • Dodano: 2022-06-23 07:30, aktualizacja: 2022-06-23 07:48

Dzielnicowi z drugiego komisariatu sierż. szt. Roman Janasik i st. sierż. Mirosław Czernik odwiedził Przedszkole "Uśmiech", gdzie przeprowadzili z dziećmi pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Zajęcia odbyły się w ramach ogólnopolskiej kampanii pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Spotkanie w ramach ogólnopolskiej kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się o podstawowych środkach ostrożności związanych z letnim wypoczynkiem nad wodą, uczyły się numeru alarmowego 112 oraz sposobu jak prawidłowo należy wzywać pomocy!

- Uczestnicy spotkania dowiedzieli się między innymi, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, co zrobić, gdy zgubią się w obcym miejscu, a także jak zachować się na kąpielisku. Spotkanie było również doskonałą okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego korzystania z internetu, na które niewątpliwie jest więcej czasu w okresie wakacyjnym. Była też między innymi mowa o właściwym wyposażeniu i zachowaniu młodego rowerzysty, mówiliśmy również jak zachować się w kontaktach z osobami obcymi i zwierzętami - czytamy w komunikacie policji.

Policjanci mają nadzieję, że przekazana podczas prelekcji wiedza zostanie dobrze wykorzystana przez dzieci i dzięki tym informacjom będą umieć unikać zagrożeń, bądź umiejętnie sobie z nimi radzić.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.