Wiadomości z Zabrza

Przedszkole nr 49 pierwszym dwujęzycznym przedszkolem w Polsce

  • Dodano: 2022-06-13 10:30

W miniony piątek w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatu Ogólnopolskiego Programu Dwujęzyczny Przedszkolak dla Przedszkola nr 49. Jest to pierwsza placówka w Polsce, której przyznano to wyjątkowe zaświadczenie.

Uroczyste wręczenie certyfikatu Ogólnopolskiego Programu Dwujęzyczny Przedszkolak

Spotkanie zaczęło się od prezentacji materiału filmowego, dokumentującego trwający od dziesięciu miesięcy projekt. Następnie przedszkolaki w części artystycznej zaprezentowały efekty dotychczasowej nauki języka obcego. Dzieci zaśpiewały i zaprezentowały układy taneczne do kilku popularnych pioasenek w języku angielskim. Najmłodsi pokazali przy tym, że nie tylko potrafią śpiewać, ale także rozumieją słowa każdego prezentowanego utworu.

– Kiedy dyrektor Beata de Korczak-Leszczyńska przyszła do mnie z pomysłem uczestnictwa placówki w dwujęzycznym projekcie, pomyślałam, że porywa się z przysłowiową motyką na słońce – komentowała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Ale dziś nie jestem zaskoczona. Byłam przekonana, że sprosta temu wyzwaniu, bo takie jest Zabrze: pełne wspaniałych wspaniałych i ambitnychi – dodała.

– Przedszkole nr 49 w Zabrzu jest absolutnym prekursorem nie tylko w skali miasta, czy województwa, ale i całego kraju – podkreślił Wojciech Zając, zastępca dyrektora gliwickiej delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Ogólnopolski Program Dwujęzyczny Przedszkolak to innowacyjny i kompleksowy projekt skierowany do polskich przedszkoli. To metoda wplatająca język angielski do codziennych czynności dziecka w sposób naturalny, która zapewnia mu równoległe poznawanie dwóch języków. Dzięki Programowi codzienne zabawy maluszków i ważne dla nich wydarzenia odbywają się w środowisku anglojęzycznym. Wręczając certyfikat Aneta Zwolińska, przedstawicielka programu, wyraziła także nadzieję, że następnym krokiem dla placówki będzie zaświadczenie o randze międzynarodowej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również